Аналіз інвестиційних ризиків

Однією із запорук успіху запуску та розвитку бізнесу є ефективна стратегія управління ризиками. Така стратегія повинна враховувати всі ризики ведення підприємницької діяльності, моніторити їх стан та планувати дії, необхідні у разі виникнення такого ризику.

Компанія Pro-Consulting здійснює аналіз ризиків на ринках та аналіз інвестиційних ризиків у рамках усіх проєктів компанії. Дослідження ризиків може бути як частиною аналізу інвестиційної привабливості галузі, так і окремим дослідженням.

Для оцінки інвестиційних ризиків використовуються такі етапи:

  • Ідентифікація всіх видів загроз, що виникають на етапі планування інвестиційного проєкту або будь-якому іншому етапі ведення підприємницької діяльності. На підставі багаторічного досвіду аналізу ринків та розробки інвестиційних проєктів аналітики компанії виділяють усі можливі ризики, з якими стикаються підприємці. Кожен ризик аналізується та структурується залежно від причини їх виникнення та можливого впливу на ланцюжки створення додаткової вартості в компанії.
  • Структурування та кількісний аналіз ризиків. Для певних ризиків оцінюються ступінь їхнього фінансового впливу ринок чи на конкретне підприємство. Також оцінюється ймовірність виникнення такого ризику. Дане дослідження ґрунтується на теорії ймовірності, теорії досліджень операцій та математичної статистики. Метою аналізу є чисельний вимір впливу факторів ризику проєкту на плідність.
  • Потім ризики структуруються на тепловій мапі залежно від ступеню впливу та ймовірності їх виникнення.
  • Наступним етапом є надання рекомендацій щодо управління ризиками: моніторингу ризиків, засоби запобігання або зниження ризиків, а також формуються загальні висновки щодо ризиків діяльності підприємства на ринках.

Аналіз інвестиційних ризиків дуже важливий, оскільки дозволяє клієнту:

  • Порівнювати та вибирати проєкти, або ринки за критерієм найменшого ризику, з урахуванням прибутковості;
  • Підбирати партнерів та орієнтуватися на клієнтів, наявність яких дозволить знизити ризики діяльності;
  • Розглядати вплив найбільш значущих обставин на той чи інший актив та приймати рішення щодо терміновості тих чи інших дій на ринку;
  • Дослідити рівень ймовірності надбання переваг, а також зіставити значення прибутку та загроз згідно з наступними критеріями — чим більший ризик, тим вищий дохід.

План оцінки ризиків завжди індивідуальний, залежить від галузі, розміру компанії, конкурентного середовища та впливу зовнішніх факторів на роботу компанії.

Консультанти нашої компанії підберуть для вас оптимальний набір аналітичних інструментів для планування підприємницької діяльності.

Замовити підготовку аналізу ринку або іншу послугу, а також придбати готовий проект, Ви можете, використавши електронний адрес info@pro-consulting.ua або здійснивши дзвінок на +38 (044) 233-34-32

Зв'язатися з нами