М'ясо - це найважливіший продукт в раціоні людини з найдавніших часів і до сьогоднішніх днів. Воно є джерелом незамінних амінокислот, які, зокрема, сприяють розвитку нашого головного мозку і яких немає в інших продуктах. На думку антропологів, саме м'ясне харчування сприяло появі людини розумної. Але якщо наші ранні предки добували собі м'ясо полюванням, то сучасні люди йдуть за ним в магазини, і кількість і якість видобутого м'яса тепер залежить не від сили і спритності, а від фінансових можливостей людини. Не дивно, що фактор купівельної спроможності українців став визначальним для теперішнього стану м'ясної галузі нашої країни.
Аналіз ринку м'яса та м'ясопереробки України, проведений консалтинговою компанією Pro-Consulting, показує суттєві відмінності у розвитку секторів різних видів м'яса. Так зване жирне м'ясо, до якого належить свинина, яловичина, баранина, користується значно меншим попитом у споживачів, ніж м'ясо птиці, особливо курятина. Викликано це, головним чином, меншою ціною курячого м'яса, ну може бути ще невеликий вплив надають дієтичні переваги прихильників здорового харчування.
Якщо вам ця тема цікава, рекомендуємо почитати про результати аналізу ринку заморожених м'ясних і рибних напівфабрикатів України
Таким чином, поголів'я свиней і великої рогатої худоби в Україні скорочується вже який рік поспіль, в той час як птахівники практично не помітили впливу кризи 2014-2015 року і швидко вийшли на траєкторію зростання виробничих показників.
Але не все пташине м'ясо українці купують однаково охоче. Так, індичатина володіє відмінними дієтичними властивостями, але через порівняно високу вартість, попит на неї все ще невисокий, а поголів'я індиків в Україні в 2018 році становило близько 1,7 млн голів.
Показники будь-якого ринку можна проаналізувати і спрогнозувати за допомогою аналітичного дослідження ринку
Крім купівельної спроможності споживачів, на виробництво м'яса впливає і епізоотична ситуація в країні. Наприклад, вітчизняне свинарство сильно пригнічує африканська чума свиней, 145 осередків якої виявлено в минулому році. І хоча це на 13% менше, ніж роком раніше, але вплив цього фактора на протязі вже багатьох років призвів до виникнення дефіциту вітчизняної свинини, який покривається імпортом.
За результатами маркетингового дослідження ринку м'яса і м'ясопереробки України можна прогнозувати збільшення його обсягу в міру підвищення доходів населення нашої країни. Ще одним драйвером зростання може стати знаходження нових і розширення наявних каналів експорту. Саме цей фактор сприяв збільшенню виробництва яловичини в 2018 році на 4,3% в порівнянні з 2017-м.
Також вам буде цікавий матеріал про ринок ковбасних виробів в Україні
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: