Дата підготовки: | Квітень 2019 року |
Кількість сторінок: | 9, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 8 |
Таблиць: | 1 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | російська |
Аналітиками Pro-Consulting був проведений аналіз ринку індички в Україні.
В ході дослідження було охарактеризовано основні тенденції розвитку ринку, проаналізовані обсяги виробництва, визначені основні торгові марки, що представляють м'ясо індички в Україні, проведено структуризацію основних конкурентів на ринку за популярністю серед споживачів.
В останні 5 років спостерігається тенденція до падіння попиту на так зване «жирне м'ясо» (свинина, яловичина, баранина тощо). Все більшу популярність серед населення набуває дієтичне м'ясо: курятина, індичка, кролятина. Це пов'язано в першу чергу з тим, що дана продукція знаходиться в більш доступній ціновій категорії в порівнянні зі свининою або яловичиною. Але варто також відзначити інше віяння, яке набирає все більшої популярності серед населення України в останні роки і підживлює попит на дієтичні види м'яса, - прагнення до здорового способу життя.
В цілому, обсяг виробництва м'яса індички в Україні за останні 4 роки (2015-2018 рр.) Стабільно зростав. Основними драйверами ринку стали зростання попиту на натуральне і дієтичне м'ясо індички на тлі скорочення виробництва яловичини, активний приплив інвестицій в крупно-товарне виробництво і збільшення чисельності поголів'я, застосування передових технологій виробництва.
Максимальна місткість ринку індички України спостерігалася в 2017 році (28,92 тис. тон) що пов'язано зі значним збільшенням частки імпортної продукції. Найбільша кількість індички було імпортовано в Україну саме в 2017 році, коли на ринку стався спад вітчизняного виробництва.
Незважаючи на активний розвиток ринку індички, споживання індички в Україні залишається на вкрай низькому рівні. Так, в структурі виробництва м'яса птиці в Україні на індичку припадає лише близько 1%. За рівнем споживання, на одну людину м'ясо індички в Україні становить всього 0,8 кг в рік. Для порівняння, в Ізраїлі - 12 кг, а в сусідній Польщі - 6 кг на 1 людину.
У той же час, ціни на індичку в Україні залишаються досить низькими - близько 67-75 грн./кг (оптова ціна за цілу тушку, за даними Prom.ua). На початку 2018 року попит на індичку з боку мереж і переробних підприємств значно зріс через скорочення пропозицій на ринку.
Окремо варто відзначити той факт, що крім великих виробників, значна кількість індички (3-5 тис. тон) виробляють господарства населення.
Переважно, підприємства України реалізують невеликі партії індички за кордон (Нідерланди, Ліберія та інші країни). Перспективи повномасштабного виходу на європейські ринки для України на даний момент обмежені.
Варто відзначити, що зростання ринку відбувається в певній мірі за рахунок заміщення споживання яловичини і свинини м'ясом птиці.
Високі ціни на свинину і яловичину, а також їх постійне зростання в порівнянні з цінами на м'ясо птиці часто є для споживача визначальними при виборі продукції. В умовах фінансової кризи матеріальне становище громадян тільки погіршилося, що підсилює перехід споживачів на м'ясо птиці, в тому числі індичку.
1. Ринок індички в Україні. Загальні тенденції розвитку
2. Динаміка виробництва і обсяг ринку індички в Україні
3. Зовнішня торгівля на ринку індички України
4. Споживчі переваги на ринку індички в Україні
5. Перспективні тенденції розвитку ринку індички в Україні
1. Динаміка ємності ринку індички в Україні за 2015-2018 рр., натуральне вираження, тис. тон
1. Динаміка поголів'я індички в Україні в 2015-2018 рр., тис. Гол.
2. Динаміка виробництва індички в Україні за 2015 - 2018 рр., В натуральному вираженні, тис. тонн
3. Структура ринку індички в розрізі походження продукції в Україні в 2015-2018 рр., натуральне вираження,%
4. Динаміка експорту індички з України за 2015 - 2018 рр., в натуральному вираженні, тис. Тонн
5. Географія експорту індички з України в натуральному вираженні за 2015-2018 рр.,%
6. Динаміка імпорту індички в Україні за 2015 - 2018 рр., В натуральному вираженні, тис. тонн
7. Географія імпорту індички з України в натуральному вираженні в 2015-2018 рр.,%
8. Частка поголів'я індички в Україні в 2015-2018 рр.,%