Бізнес-план вирощування органічних ягід: природний шлях підвищення доходу
1861

Бізнес-план вирощування органічних ягід: природний шлях підвищення доходу

Бізнес-план вирощування органічних ягід в Україні складено компанією Pro Capital Investment на підставі поточної і прогнозної ємкості внутрішнього і світового ринку такої продукції, а також рівня інвестиційної привабливості даного напрямку бізнесу.

Україна має гарні природно-кліматичними умови для виробництва ягід, які користуються високим попитом в країні і за кордоном. Про це свідчать дані про площі і врожайності ягідних насаджень найбільш популярних культур - полуниці, малини і смородини.

Якщо раніше українські фермери могли розраховувати в основному тільки на внутрішній ринок збуту, то в останні роки багато з них освоїли технології вирощування ягід, придатних для поставок на експорт. Ілюстрацією цього є поточний і прогнозний графік зростання обсягів експорту з України м'яких ягід в натуральному і грошовому вираженнях.

Ще більш привабливим для українських ягідників напрямком бізнесу є поставка на міжнародний ринок не просто ягід, а ягід органічних, тобто вирощених з дотриманням умов екологічної чистоти. Хоч виробляти такі ягоди більш трудомістко, але коштують вони в 3-3.5 рази більше, ніж звичайні. Зайнявши нішу органічних ягід і підтвердивши репутацію добросовісного виробника, український фермер зможе міцно влаштуватися на високоприбутковому ринку.

Можливо вас зацікавить матеріал про бізнес-ідею вирощування ожини

Створити господарство, яке відповідає всім ліцензійним вимогам, допоможе бізнес-план вирощування органічних ягід: малини, полуниці і смородини, розроблений компанією Pro Capital Investment.

Проектом передбачено налагодити виробництво ягід на площі 15 га. Ключовими умовами для розгортання органічного вирощування є підбір відповідної ділянки землі і особлива організація процесу догляду за посадками, збору, переробки та зберігання врожаю.

Для функціонування підприємства знадобиться приміщення площею 5,8 тис. м2, в якому буде обладнана виробнича лінія і холодильні камери зберігання ягід. Крім того, необхідно побудувати адміністративний будинок і ангари для техніки. Всі приміщення спроектовані таким чином, щоб виключити присутність в цеху обробки ягід забруднюючих речовин будь-якого виду.

Самою ємною статтею фінансування проекту є закупівля саджанців, на яку заплановано витратити 45% від загальної суми інвестицій. Проведення підготовчих робіт займе 22% фінансування, а придбання техніки і обладнання - ще 19%. Решта піде на поповнення оборотних коштів в початковий період функціонування підприємства.

Відповідно до фінансових розрахунків, виконаних в рамках бізнес-плану вирощування органічних ягід, дисконтований період окупності даного проекту складає трохи більше п'яти років (61,3 місяці).

Якщо ваше підприємство зіткнулося з кризою через невизначеність ринкових умов, вам знадобиться аналіз ринку

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами