Аналіз ринку ранніх ягід України. 2018 рік

Аналіз ринку ранніх ягід України. 2018 рік
Загальна характеристика
Дата підготовки: Травень 2018 року
Кількість сторінок: 7, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 4
Таблиць: 1
Спосіб оплати: передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: російська
3600 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Компанія Pro-Consulting провела дослідження ринку ранніх ягід в Україні. У представленому огляді наведені дані по площі насаджень полуниці і черешні, їх валовий збір, підрахована ємність ринку в натуральному вираженні, проаналізовані імпорт і експорт ранніх ягід, включаючи їх географічні напрямки, складові ціноутворення на внутрішньому ринку. Також в огляді описані основні поточні та прогнозні тенденції розвитку ринку полуниці і черешні.

З початком теплого сезону на прилавках магазинів і ринків з'являються перші ягоди. Найбільш ранні плоди - це полуниця і суниця, вони з'являються вже в травні. Залежно від сорту, полуницю можуть збирати до середини осені, однак пік припадає на другу половину травня та червень. Залежно від погодних умов, початок сезону в конкретному році відрізняється на 1-2 тижні. З кісточкових першою на ринку з'являється черешня. Вона має більш короткий період плодоношення, який припадає на початок літа.

Урожайність ягідних культур надзвичайно залежить від погодних умов. Так, весняні заморозки в 2017 році привели до зниження середнього збору ягід з 1 га на 12,3% для полуниці і 4,6% для черешні. Низькі температури в березні 2018 року посунули терміни дозрівання першої тепличної полуниці на початок травня. Більш ранній урожай зібрали власники опалювальних теплиць, однак це зовсім невеликі партії.

 

 

Площі насаджень полуниці та черешні в плодородному віці в Україні в 2015-2017 рр., тис. га

Джерело: за даними Державної служби статистики України

 

Основна частина українських ранніх ягід реалізовується на місцевому ринку. Експорт свіжої полуниці і черешні знаходиться в межах 4 тис. тонн в рік. Ще частина врожаю поставляється в замороженому вигляді.

Сегмент заморожених ягід розвивається набагато активніше, ніж свіжий ринок. Це пов'язано як з розвитком споживання і необхідністю цілорічного зберігання ягід, так і зі спрощенням логістики - ягоди шокової заморозки (IQF) практично не псуються при транспортуванні. Можливість перевозити заморожені або перероблені іншим чином ягоди на великі відстані покращує конкурентоспроможність українських виробників при експорті.

Полуниця і черешня є популярними культурами для фермерів. Близько 88% полуниці збирається саме в господарствах населення, для черешні ця частка ще вище - 93-96% за останні 3 роки. Ці ягоди є популярними культурами і для дачних ділянок і городів. Масове вирощування ягід на присадибних ділянках в основному відбувається з метою власного споживання - в свіжому або переробленому вигляді.

Детальний зміст:

1. Тенденції та місткість ринку ранніх ягід
2. Виробництво ранніх ягід в Україні
3. Зовнішня торгівля ягодами
4. Ціноутворення на ринку ранніх ягід
5. Висновки і прогнозні тенденції

Перелік таблиць:

1. Ємність ринку полуниці і черешні в Україні в 2015-2017 рр., в натуральному вираженні, тис. т

Перелік графіків і діаграм:

1. Площі насаджень полуниці і черешні в родючому віці в Україні в 2015-2017 рр., тис. га
2. Виробництво полуниці і черешні в Україні в 2015-2017 рр., в натуральному вираженні, тис. т
3. Географічні напрямки експорту полуниці і черешні в Україні в 2017 році, в натуральному вираженні
4. Географічні напрямки імпорту полуниці і черешні в Україні в 2017 році, в натуральному вираженні

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами