Бізнес-ідея вирощування слив в Україні: то густо, то пусто
3504

Бізнес-ідея вирощування слив в Україні: то густо, то пусто

Погодні аномалії останніх років на території України примушують вітчизняних садівників задуматися про внесення змін до асортименту вирощуваної продукції. Ще десять років тому фаворитом вітчизняних садів серед кісточкових культур була вишня, яка займала 35% в загальному обсязі збору. Однак весняні заморозки, що зачастили, рік від року негативно позначалися на врожаї цієї культової для нашої країни ягоди, і багато фермерів перейшли на менш вимогливу до погоди сливу. В результаті, вже в 2017 році частка останньої досягла 37%, а вишня стиснулася до 30-31%.

Бізнес-плани в галузі с/г та АПК
Відразу за зміною структури виробництва стало питання - куди дівати врожай. Внутрішній ринок не може запропонувати досить високу ціну через низьку купівельну спроможність населення, а раніше бувши основним експортний напрям на Росію закрито в зв'язку з ембарго. З 2014 до 2016 року вдавалося продати за кордон лише невеликі партії по кілька сот тонн через Білорусь.

І ось в 2017 році стався справжній сливовий прорив у зовнішній світ. Україні вдалося за рік продати відразу 8 тис. тонн свіжої сливи на суму 6,2 млн. доларів. Завдяки цьому, наша країна відразу увійшла до першої двадцятки світових експортерів слив. Правда експертів насторожувало те, що основними покупцями вітчизняної продукції виявилися Польща і Білорусь. Була підозра, що перша перепродує перероблені українські сливи на високомаржинальних ринки ЄС, а Білорусь, за усталеною вже схемою, направляє їх до Росії. Природно, що такі контракти не можуть відрізнятися особливою стабільністю, що і проявилося вже в наступному році.

На нашому сайті можна ознайомитися з концепцією бізнес-плану проекту вирощування жимолості

У 2018-му українські сливи знову припинили купувати. Причиною може бути хороший урожай слив в країнах-конкурентах, а також перекриття поставок санкційних товарів в РФ. Так, провідний експортер слив - Чилі - викинула на світовий ринок відразу 120,6 тис. тонн, що на 24% більше, ніж у 2017 році і потіснила з першого місця Іспанію. Наш північний сусід - Туреччина - наростила експортні поставки слив за той же період в півтора рази, а якщо взяти останні чотири роки, то в 5,2 рази. Тож не дивно, що місця на ринку для українських слив не знайшлося, вірніше, воно могло б знайтися за рахунок більш низької ціни, але для виходу на преміальні ринки потрібна гарна якість. Адже найбільший дохід виходить від реалізації свіжої сливи, а європейські покупці дуже вимогливі до зовнішнього вигляду і смаку фруктів.

Готові дослідження ринків с/г та АПК
Тому, тим фермерам, хто ще думає - а чи не зайнятися вирощуванням сливи - необхідно відразу орієнтуватися на випуск продукції, що відповідає міжнародним стандартам, тоді проблем з реалізацією не буде. Виходить же у Молдови, яка щорічно експортує близько 30 тис. тонн слив, вийде і у України. Для початку необхідний хороший бізнес-план господарства по вирощуванню слив з усіма розрахунками, а його можна замовити в компанії Pro Capital Investment.

Замовити бізнес-план за міжнародними стандартами

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами