Некислий прибуток на кислій ягоді: представляємо бізнес-план журавлинної плантації
410

Некислий прибуток на кислій ягоді: представляємо бізнес-план журавлинної плантації

Журавлина - це ягода, яка своїм кислуватим терпким смаком радує не тільки гурманів, але і послідовників здорового способу життя. Україна є однією з країн, де журавлина прекрасно росте в природних умовах, але промисловому вирощуванню цієї ягоди приділяється недостатньо уваги.


На світовому ринку журавлини наша країна в 2016 році посіла дев'яте місце, зібравши її 338 тонн. Це дуже мало в порівнянні з країнами-лідерами, в яких виробництво даної ягоди вимірюється сотнями тисяч тонн. Вся справа в тому, що журавлина у нас переважно не вирощується, а збирається в дикорослому вигляді. Вона, звичайно, особливо цінується на ринку, але великий збір таким шляхом отримати неможливо.


Для того, щоб повною мірою використовувати потенціал української природи, необхідно переймати досвід вирощування журавлини в умовах агропідприємств. Цим успішно займаються в Білорусі і Латвії, так і в нашій країні приклади подібних господарств є. Так, в 2016 році плантаціями журавлини в Україні було зайнято 252 гектара. Останнім часом площа таких насаджень збільшується.


Площі, зайняті під журавлиною в Україні, га


 

дані FAO

Дані, зібрані під час аналізу ринку журавлини, свідчать про те, що настав сприятливий час для виведення на нього нових учасників. Для зацікавлених в цьому інвесторів був розроблений бізнес-план відповідного підприємства. Для його реалізації можливе отримання держпідтримки в рамках реалізації програми для аграрних товаровиробників на 2017-2021 роки загальним обсягом до одного відсотка ВВП.


Проектом передбачено вирощування журавлини на площі в п'ять гектарів. Ділянку необхідно підібрати в північному регіоні країни, як найбільш підходящому для зростання цієї ягоди.


Витрати будуть розподілені за такими статтями витрат:
• придбання земельної ділянки;
• формування журавлинних чеків;
• закупівля сільськогосподарської техніки;
• будівництво складу для зберігання техніки і врожаю журавлини;
• посадка журавлини;
• забезпечення оборотних коштів на початковому етапі проекту.


Фінансові розрахунки по бізнес-плану журавлинної плантації показують, що рентабельність продажів підприємства складе 36,9%, а це значить, що кожен долар доходу буде приносити майже 37 центів чистого прибутку.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

 

 

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами