Аналіз частки ринку - Pro-Consulting
855

Аналіз частки ринку - Pro-Consulting

Посилення динаміки ринкових змін, що відбувається останнім часом, переконує все більше керівників бізнесів в необхідності частого оновлення інформації про економічні умови, в яких доводиться працювати їх бізнесам.

Одним з найважливіших для замовників розділом маркетингового дослідження є визначення власної ринкової позиції, яке включає:

 • розрахунок загального обсягу ринку і побудова його динаміки;
 • аналіз частки ринку компанії-клієнта в різних зрізах;
 • вироблення концепції збереження або поліпшення ринкової позиції.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку

Інформація з даного розділу комплексного аналізу ринку відповідає на питання про можливості збільшення прибутковості бізнесу за рахунок розширення ринкової частки, а в разі падіння ринку - хоча б збереження поточного стану речей.

Як робиться аналіз ринкової частки?

Незважаючи, здається, на перший погляд простоту, аналіз частки ринку є досить кропіткою роботою, що вимагає систематизації даних з багатьох джерел інформації. Дослідницькі агентства підходять до вирішення цього питання, виходячи зі своїх технічних і кадрових можливостей. Так, аналіз частки ринку в різному виконанні може являти собою:

 • визначення співвідношення виручки замовника і всіх його прямих конкурентів;
 • обчислення суми витрат споживачів на придбання продукції даної товарної групи і вичленення з неї сегмента товару клієнта;
 • порівняння витрат на просування продукції замовника і конкурентів.

Дізнайтеся більше про аналіз конкурентів як частину дослідження ринку

Досвід Pro-Consulting, базується на проведенні майже 2000 маркетингових досліджень, і технічні можливості компанії дозволяють використовувати точну методику аналізу ринкової частки.

Перш за все ми визначаємо загальні ринкові показники в натуральному і грошовому вираженнях, такі як обсяги виробництва, експорту та імпорту товару, що досліджується, на підставі яких можна обчислити поточну місткість ринку, визначити напрямок і динаміку її зміни. Дані для розрахунку обсягу ринку беруться з:

 • зведень державних статистичних служб;
 • звітів профільних структур;
 • повідомлень митних органів;
 • бази зовнішньоекономічної діяльності;
 • ринкових досліджень сторонніх організацій;
 • публікацій економічних видань.

В якості прикладу ознайомтеся зі структурою готового аналізу ринку сушених овочів в Україні в 2018-1 пол. 2021 року

Подальший аналіз частки ринку полягає в переході від загального до конкретного, а саме визначення величини сегментів, які зайняті конкурентами. Специфіка цього етапу дослідження полягає в необхідності отримання достовірної інформації про діяльність ринкових суб'єктів, яку останні не завжди схильні афішувати.

Ну і заключний етап аналізу ринкової частки найлегший з точки зору доступу до потрібних даних, так як він полягає в систематизації та аналізі внутрішньої інформації замовника:

 • бухгалтерської документації;
 • звітів відділу продажів;
 • баз даних.

Можливо, вам буде цікаво дізнатися більше про аналіз зовнішньої торгівлі

В результаті ми отримуємо обсяг ринкової частки компанії-клієнта, і на цьому аналіз частки ринку можна вважати виконаним. Залишається тільки оформити його відповідно до стандартів ESOMAR з описовою частиною, табличними і графічними додатками, зробити висновки і прогнози, надати потрібні клієнту рекомендації.

Також ознайомтеся зі структурою готового аналізу ринку плінтуса в Україні (2021 рік) - за аналогічною або скоригованою структурою можна проаналізувати і ваш ринок

Переваги Pro-Consulting як підрядника дослідження ринку

У 2005 році Pro-Consulting приєдналася до Української Асоціації Маркетингу. З того часу на замовлення наших клієнтів реалізовано понад 1900 проектів.

Крім знань і досвіду, аналітики Pro-Consulting у своєму розпорядженні володіють широкими можливостями отримання даних, необхідних для якісного аналізу частки ринку та інших напрямів досліджень. Серед них і доступ до джерел вторинної інформації, і умови для проведення польових досліджень на власній технічній базі, і широкі зв'язки в бізнес-середовищі.

Замовити аналіз частки ринку в складі комплексного маркетингового дослідження або у вигляді окремого документу можна прямо зараз, скориставшись нашими контактними даними.

Якщо у вас є ще декілька хвилин, прочитайте про маркетингові опитування як частину аналізу ринку

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами