Бізнес-ідеї змінюють вигляд фермерства: овочі ростуть разом із рибою
3572

Бізнес-ідеї змінюють вигляд фермерства: овочі ростуть разом із рибою

За сформованим у свідомості більшості людей стереотипом, заняття фермерством доступно тільки сільським жителям. Для цього необхідно мати ділянку землі, пристосування і техніку для її обробки, збору і транспортування врожаю. Ця точка зору, звичайно, справедлива для традиційного сільського господарства, але сучасний технічний прогрес часто робить наші уявлення про світ дещо застарілими. Бізнес-ідея стати фермером і вирощувати овочі може прийти і до міського жителя, і сьогодні він зможе її цілком успішно реалізувати, навіть не володіючи земельною ділянкою. Допоможе в цьому технологія вертикальних ферм.

Читати про ринок тепличних культур в Україні

Таке агропідприємство можна розмістити практично в будь-якому приміщенні, воно не залежить від умов зовнішнього середовища. Грядки монтуються у вигляді стелажів до самої стелі, освітленням служать світлодіодні лампи, а вода з поживними речовинами подається по трубочках прямо до коріння. Така ферма завжди буде давати стабільно високий урожай круглий рік, не дивлячись на те, яка пора року або погода зовні, використовуючи при цьому набагато менше ресурсів, ніж класична грядка.

Організація виробництва овочів на вертикальній фермі схожа на те, як вирощують рибу в установках замкнутого водопостачання. Бізнес-план створення такої рибної ферми з УЗВ з усіма розрахунками можна придбати в компанії Pro Capital Investment. Але тепер є можливість піти ще далі і поєднати вирощування риби і овочів, організувавши симбіоз двох напрямків фермерства - ця технологія отримала назву аквапоніка.

Читати про бізнес-план вирощування равликів

Ідея аквапоніки виросла з азіатської традиції запускати рибу на затоплені водою рисові поля. Було відмічено, що в цьому випадку рис давав набагато кращі врожаї, так як рослини підживлювалися відходами життєдіяльності водних тварин. Ось так і народилася ідея включити в контур рециркуляції води рибного підприємства гідропонну ферму. Результат вийшов більш ніж задовільним, тому що, поряд з делікатесної рибою, тепер можна отримувати органічні овочі або зелень, економлячи при цьому на добривах. Першу в нашій країні таку комбіновану ферму відкрила у вересні минулого року компанія АКВА СИСТЕМ ОРГАНІК в місті Василькові Київської області.

Замовити бізнес-план можна тут

Повторити успіх піонерів української аквапоніки сьогодні може кожен, адже технологія вже обкатана. А розробити якісний бізнес-план майбутнього підприємства допоможуть аналітики компанії Pro Capital Investment.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами