Чому криза не завада інвестиціям в агросектор – експертна думка Pro Capital Investment
1684

Чому криза не завада інвестиціям в агросектор – експертна думка Pro Capital Investment

Криза – відоме явище в світовій економіці, яке в цілому негативно впливає на економічний клімат будь-якої країни, проте далеко не на всі галузі однаково. Наслідками кризи є падіння реальних доходів громадян, що змушує покупців обирати від яких товарів та послуг їм доведеться відмовитися, а які залишити. Вибір завжди буде формуватися таким чином, аби людина могла задовольнити першочергові потреби в той час, як всі інші задовольнятимуться за мірою можливостей. Тому в кризовий час бізнес у сфері виробництва продовольства, виробництва одягу, медицини, оренди житла стійкіший до економічних потрясінь і подекуди може навіть демонструвати зростання на противагу загальним ринковим тенденціям.

Ця думка на практиці вже знаходила підтвердження, у тому числі й в Україні. Як зазначили експерти Pro Capital Investment, сільське господарство було чи не єдиною галуззю, що показала приріст у кризові 2007-2008 роки. Основою українського сільського господарства вже багато років залишається рослинництво. Аграрний сектор розвивався стрімко за роки незалежності і сьогодні є лідером за обсягами валютної виручки та займає значну частку у структурі ВВП України з року в рік. Експерти прогнозують зростання обсягів експорту продукції рослинного походження а в Уряді вважають, що саме через аграрно-промисловий комплекс українська економіка має шукати вихід із кризи. Тому інвестування в аграрний сектор однозначно має розглядатися як опція поміж наявних проектів.

Крім того, дедалі більшого розповсюдження набувають інструменти стимулювання аграріїв переважно через механізм грантового фінансування. Значні суми були передбачені в бюджеті на державні програми, що надають гранти на закладення власного садучи побудовутеплиці у обсягах до 10 та 7 млн. грн відповідно. За підтримки ЄС працює бюджетна програма ДАР  «Підтримка фермерських господарств та виробників сільськогосподарської продукції», що надає допомогу у розмірі 3100 грн на 1 га землі але не більше ніж 372 тис. грн на підприємство. Данська рада у справах біженців пропонує до 20 тис. дол.США підприємцям-аграріям за умови 50% власного внеску від загального бюджету проекту на розширення аграрного підприємства. Працює американська агенція зі сприяння міжнародного розвитку USAID з програмою «Конкурентоспроможна економіка України», спрямована на підтримку експортерів у розмірі від 20 до 75 тис. дол. доступна втому числі й аграрним підприємствам. USAID Агро пропонує субгранти для підприємств, що працюють на продовольчу безпеку України. Бізнес мережа сільських жінок України наразі надає безоплатні консультації для жінок-фермерок, що понесли втрати від військових дій, та планує запусти програму грантового фінансування на купівлю обладнання та розхідних матеріалів.

Джерело: Pro Capital Investment

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами