Ринок альтернативного дизельного палива: від 5,2% до 12,6% у загальному обсязі палива в ЄС
759

Ринок альтернативного дизельного палива: від 5,2% до 12,6% у загальному обсязі палива в ЄС

Аналіз ринку альтернативного дизельного пального в Україні та Європі проведено компанією Pro-Consulting у березні 2024 року. Маркетингове дослідження дало змогу отримати відомості про:

  • загальні показники ринку альтернативного дизельного пального в Україні та Європі по кожній охопленій дослідженням країні;
  • сегментацію ринку, що розглядається, за концентрацією і походженням продукції;
  • основних операторів ринку альтернативного дизельного палива в Україні та Європі;
  • міжнародну торговлю цільовими товарами;
  • динаміку цін на ринку альтернативного дизельного палива в Україні та Європі;
  • споживання продукції ринку альтернативного дизельного палива в Україні та Європі;
  • інвестиційну привабливість досліджуваної галузі;
  • фактори, що мають найбільший вплив на ринок альтернативного дизельного палива в Україні та Європі, тенденції та проблеми його розвитку.

Готовий аналіз ринку альтернативного дизельного палива в Україні та Європі можна придбати на сайті компанії. Також вас може зацікавити готовий аналіз ринку бензину і дизельного палива або моніторинг ринку нафтопродуктів в Україні. Будь-який звіт може бути актуалізований за вашим запитом.

Якщо ж ви плануєте аналізувати свій ринок за власним технічним завданням, ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку.

Ринок альтернативного дизельного пального в Україні почав розвиватися 2005 року, коли німецькою компанією Bio Company Raps було запущено перше підприємство з виробництва біодизеля з ріпаку. Після цього в Тернопільській і Херсонській областях з'явилися АЗС з біопаливом.

Ринок альтернативного дизельного палива в Україні активно розроблявся до 2014 року. У країні просувалася ідея виробництва палива з рослинної сировини, з'являлися законопроєкти, що визначають обов'язковий відсоток вмісту біопалива в нафтопродуктах. Зростала сировинна база для виробництва продукції ринку альтернативного дизельного палива в Україні. Значна частина вирощеного ріпаку та ріпакової олії експортувалася до Європи для випуску біодизеля.

Повідомляємо, що понад 2500 готових аналізів ринків України та світу доступно в каталозі готових проєктів. Скористайтеся пошуком за ключовим словом і знайдіть уже готовий звіт за своїм ринком.

За даними Агентства промислових новин, в Україні було побудовано 14 великих біодизельних заводів загальною потужністю 300 тис. тонн на рік. Однак ці підприємства не вдалося запустити на повну потужність. Продукцію на ринок альтернативного дизельного палива в Україні випускають лише невеликі підприємства. Так, у 2019 році вироблено лише 70 тисяч тонн біодизеля та біоетанолу.

Основними проблемами розвитку ринку альтернативного дизельного палива в Україні вважаються:

  • високі експортні ціни на ріпак, за яких аграріям вигідніше реалізовувати сировину за кордон;
  • отримання при виробництві біодизеля побічного продукту - гліцерину, який складно утилізувати;
  • відсутність державних стандартів на товари ринку альтернативного дизельного палива в Україні;
  • необов'язковість використання біодизеля у складі нафтопродуктів.

Ринок альтернативного дизельного пального в Європі істотно більш розвинений, ніж український. Нормативними документами ЄС регламентується використання різних видів біопалива, зокрема біодизеля. Частка продукції ринку альтернативного дизельного палива в Європі має становити від 5,2 до 12,6% залежно від країни.

Також ми можемо оновити для вас готовий аналіз ринку технічного спирту і біоетанолу або аналіз ринку авіаційного пального, метанолу і скрапленого газу в Україні та країнах Європи.

Основними виробниками товарів ринку альтернативного дизельного палива в Європі є традиційні нафтопереробні підприємства, яким легше освоїти додатковий напрямок і розвивати його на основі вже наявної логістичної та збутової інфраструктури.

Ціновий аналіз ринку альтернативного дизельного палива в Європі дав змогу побудувати динаміку цін на найпоширеніші види біодизеля.

Більше інформації про стан, інвестиційний потенціал і тенденції розвитку цієї сфери бізнесу можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку альтернативного дизельного палива в Україні та Європі, розміщеного в магазині готових проєктів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок мастильних матеріалів в Україні

Дата розміщення: 15.07.2024
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами