Золото, яке росте на деревах: виробництво обліпихи, створене згідно нашого бізнес плану, буде приносити значний і стабільний дохід
459

Золото, яке росте на деревах: виробництво обліпихи, створене згідно нашого бізнес плану, буде приносити значний і стабільний дохід

Натуральна продукція сьогодні все більше цінується на міжнародному ринку. Зростає попит на ягоди та лікарські рослини. Україна, що має прекрасні умови для вирощування і того, і іншого, може зайняти провідні позиції по їх виробництву. Агрокультури, які зовсім недавно вважалися нішевими, сьогодні здатні приносити істотний дохід.


До таких культур належить обліпиха, яка є ягодою і одночасно лікарською рослиною. Вона вживається як в свіжому вигляді, так і служить сировиною для отримання обліпихової олії, різних настоянок і добавок в косметичні засоби. За останні п'ять років світовий ринок обліпихи виріс на 40% і досяг 18 млрд доларів США. З них 1 млрд припадає на саму ягоду і 17 млрд - на продукти її переробки.


Обсяг світового ринку обліпихи

 


Такий обліпиховий бум не втече від уваги і українських аграріїв. У минулому році було відзначено значне збільшення закупівель посадкового матеріалу цієї рослини, який почне давати перші врожаї до 2020-го. У наступному році в нашій країні буде вироблено близько 50 тис. обліпихових саджанців. Тому зараз саме час для організації господарства по вирощуванню цих ягід.


За розрахунками аналітиків Pro-Consulting, найбільш оптимальна на сьогоднішній день площа обліпихових насаджень становить 10 гектарів. Ці невибагливі кущі можуть добре рости в будь-якому регіоні України. При виборі конкретного місця розміщення підприємства під час написання бізнес-плану, ми орієнтувалися на щільність і купівельну спроможність населення, розвиненість транспортної інфраструктури і зупинилися на Київщині.


За проектом планується закупівля дворічних саджанців, для того щоб продавати ягоди вже на другий рік реалізації, так як обліпиха починає плодоносити при досягненні віку трьох-чотирьох років.


Етапи вирощування


 
Слід враховувати те, що обліпиха є дводомною рослиною. ЇЇ «чоловічі» кущі не дають врожаю, але виконують важливу функцію запилення «жіночих». Тому вони висаджуються своєрідними сім'ями - на одне «чоловічу» рослину доводиться 8-12 «жіночих».


На гектарі посадок вміщується близько 1500-1700 кущів обліпихи, кожен з яких вже в перші роки здатний давати 5-9 кг ягід. З віком урожай буде збільшуватися.


Розмір вкладень в створення обліпихового господарства залежить від його конфігурації. Якщо підприємство зосередиться тільки на виробництві свіжої ягоди, то буде потрібно $ 270-350 тис. В залежності від вартості техніки, площі складу і зарплати працівників. При додаванні обладнання для заморозки і зберігання ягід, грошей необхідно більше - $ 500-550 тис., але і підприємство буде отримувати додатковий дохід від продажу ягід в міжсезоння за підвищеними цінами.


При використанні всіх можливостей реалізації свіжих і заморожених ягід, щорічний дохід даного господарства зростатиме з $ 170 тис. в перший рік реалізації до $ 800 тис. При підвищенні віку кущів і їх виході на максимальну продуктивність.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами