Сезон ягід триватиме цілий рік: підготовлено бізнес-план організації підприємства з вирощування суниці гідропонним методом
481

Сезон ягід триватиме цілий рік: підготовлено бізнес-план організації підприємства з вирощування суниці гідропонним методом

Українці дуже люблять ягоди, особливо нам до смаку садова суниця, вона ж полуниця. Щорічно в країні споживається близько 70 тис. тон цієї ягоди, ось тільки її сезон дуже короткий. Декількох тижнів на початку літа явно недостатньо, щоб повною мірою насолодитися неповторним смаком і ароматом і наситити організм вітамінами. Тим більше, що гуру здорового способу життя і правильного харчування рекомендують їсти ягоди цілий рік. На жаль, взимку полуниця доступна більшості населення тільки в замороженому або переробленому вигляді, але ж сучасні технології дозволяють вирощувати ягоди цілий рік. Тому становище з сезонністю полуниці можна легко виправити і непогано на цьому заробити.

Аналітиками вже підготовлений бізнес-план організації тепличного комплексу по вирощуванню суниці садової площею один гектар. Його спорудження коштуватиме близько трьох мільйонів доларів. Крім витрат на теплиці, гроші знадобляться на інші, менш місткі, але не менш важливі елементи майбутнього підприємства.

У теплиці будуть вирощуватися ремонтантні сорти полуниці гідропонним методом. Це дозволить збирати кілька врожаїв протягом року.

Якщо ви читаєте цю статтю, вам буде цікаво ознайомитися з бізнес-планом комплексу по вирощуванню малини і виробництва малинового соку

Так як теплиця є досить енергоємним підприємством, особливо в холодну пору року, то основні операційні витрати будуть йти за статтею оплати електроенергії та палива для обігріву. Друга по ємності стаття витрат - це зарплата персоналу підприємства.

Колектив підприємства буде налічувати 21 осіб, з яких 9 - адміністративний персонал, 9 - виробничий і 3 - допоміжний.

Відповідно до фінансових розрахунків, виконаних в рамках бізнес-плану організації підприємства з вирощування суниці садової гідропонним методом, щорічний дохід даного господарства становитиме 1,5-2 млн доларів, що дозволить окупити всі вкладені в його створення кошти протягом трьох з невеликим років. Рентабельність інвестицій за період реалізації проекту складе не менше 140%. Таким чином, реалізація даної бізнес-ідеї цілорічного вирощування полуниці буде сприяти безперервному постачання наших співвітчизників свіжими ягодами і розвитку українського аграрного сектора.

 З нами ви можете скласти бізнес-план для бізнесу з вирощування та переробки будь-ягоди

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами