Гроші приховані в нішах, але вони можуть стати доступними для українських фермерів
891

Гроші приховані в нішах, але вони можуть стати доступними для українських фермерів

Земля - ​​це один з найцінніших ресурсів, наявних в Україні. Природно-кліматичні умови нашої країни дозволяють вирощувати широкий спектр сільськогосподарських культур, що користуються попитом і на внутрішньому, і на міжнародному ринках. На нашій землі можна вести високорентабельний бізнес, головне вибрати відповідну культуру для виробництва.

Міністерство аграрної політики і продовольства України, в особі виконуючого обов'язки міністра Ольги Трофімцевої, пропонує фермерам звернути більш пильну увагу на нішеві культури, такі як фундук, мікрозелень, спаржа, сорго, деякі види ягід та інші.

Читати про бізнес-план вирощування зернового сорго в Україні

Аналітики згодні з представником аграрного відомства, адже на нішевих ринках набагато менша конкуренція, а їх висока маржинальність дозволяє отримати підвищений прибуток. Той же фундук дає урожай до 2-х тонн з гектара, з яких виходить одна тонна очищених ядер вартістю майже 6 тисяч доларів США на оптовому ринку. В Європі є постійний попит на український фундук.

Або візьмемо спаржу. Один раз посадив, і можна збирати урожай вісім років. На третій рік він досягає 5-6 тонн з гектара, а кілограм спаржі коштує близько 200 грн. Ось так з гектара піднімається мільйонний дохід.

Бізнес-ідеї в агро, що приносять найбільший прибуток

І навіть якщо немає великої земельної ділянки, можна зайнятися мікрозеленню. Незважаючи на назву, ця бізнес-ідея дуже ефективна і приносить аж ніяк не мікроскопічні гроші. Дохід від вирощування мікрозелені в чотири тисячі разів перевищує дохід від вирощування на такій же площі пшениці. Правда мікрозелень - продукт швидкопсувний, тому необхідно заздалегідь подбати про її збут.

Початківцям фермерам можна спробувати себе в і такому нетрадиційному для українського сільського господарства напрямку, як виробництво батати. Він як раз зараз активно завойовує український ринок, а на міжнародному відомий вже давно. У Бельгії врожайність батати становить 20-50 т/га, а у нас в південних регіонах може доходити і до 100 т/га. Роздрібні ціни на цей продукт на українському ринку досягають 160 грн, так що рентабельності в 180% можна досягати на всій території нашої країни.

Дивитися каталог готових бізнес-планів у сфері с/г та АПК

Українська земля настільки плодюча, що працюючи на ній фермери просто не можуть бути бідними. Звичайно, якщо ставитися до аграрного бізнесу легковажно, то і результати будуть відповідні. Якщо ж застосувати вдумливий підхід з попереднім аналізом ринку, написанням якісного бізнес-плану, то високий прибуток не змусить себе довго чекати. Правильно реалізувати бізнес-ідею на землі допоможуть фахівці нашої компанії, які розробляють бізнес-плани по багатьом напрямкам аграрного виробництва.

Замовити бізнес-план можна тут

 Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами