Суниця, якій не потрібна земля: пропонуємо ознайомитися з бізнес-планом тепличного комплексу по виробництву ягід
2888

Суниця, якій не потрібна земля: пропонуємо ознайомитися з бізнес-планом тепличного комплексу по виробництву ягід

Садова суниця або полуниця давно стала найбільш вирощуваною ягідною культурою в Україні. Її виробництво більш ніж в два рази випереджає малину і смородину, що знаходяться на другому і третьому місці відповідно. Найбільший обсяг ринку суниці за останні роки був зафіксований в 2013-му і склав більше 71,6 тис. тон. У 2014-2016 роках виробництво знижувалося через несприятливі економічні умови в країні. Тільки в 2017 році суничний ринок почав відновлюватися. Подальше підвищення рівня життя українців сприятиме більшому споживанню корисної ягідної продукції.

Проте суницю люблять не тільки в Україні. Потенціал поставок даної ягоди на міжнародний ринок є високим і поки далекий від повної реалізації. Незважаючи на те, що  експорт суниці з нашої країни росте, він все ще становить менше 5% від врожаю - 3 тис. тон в минулому році. Для порівняння, сусідня Польща продає за кордон 10% вирощеної суниці - 14-15 тис. тон, ну а ягідникам Іспанії вдається поставляти за кордон 80-85% врожаю - 280 тис. тон.

Полуничне виробництво в нашій країні знову стало високорентабельним і набирає обертів після гальмування в кризові роки. Зараз саме час для виходу на ринок нових виробництв в даному секторі. Для полегшення цього процесу, аналітиками Pro-Consulting розроблений бізнес-план тепличного господарства площею один гектар, призначеного для вирощування суниці садової гідропонним методом.

Перевагою даного методу є слабка залежність від зовнішніх умов, так як ягоди ростуть в теплицях без використання ґрунту. Система зрошує коріння рослин спеціальним розчином, ретельно підібраним відповідно до особливостей сорту суниці. Це дозволяє отримувати якісний урожай в цілорічному режимі.

Для ефективної роботи комплексу дуже важливо підібрати оптимальну конфігурацію обладнання і правильно його налаштувати. Це не тільки склад розчину, але і режим його подачі, ширина і глибина лотків, розмір горщиків, обсяг ємностей накопичувачів.

Проведені при складанні бізнес-плану суничного господарства розрахунки дали загальну суму необхідних інвестицій в $ 3,2 млн. Велика частина цих коштів (87,2%) буде витрачена на будівництво тепличного комплексу. Сума, що залишилася розподілена за такими статтями витрат:

  • купівля земельної ділянки - 3,7%;
  • прокладка комунікацій - 1,9%;
  • первісна закупівля саджанців - 4,3%;
  • придбання субстрату - 1,3%;
  • інші витрати - 1,7%.

Всі вкладені кошти у вирощування суниці з даного бізнес-плану повернуться до інвестора у вигляді прибутку протягом 3,65 років (43,8 місяців) з урахуванням дисконту.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами