Вишневий сад: огляд ринку кісточкових культур України
4806

Вишневий сад: огляд ринку кісточкових культур України

Клімат нашої країни дозволяє вирощувати такі затребувані кісточкові, як вишня, слива і абрикос. Інтерес до них вітчизняного агробізнесу незмінно великий через високу рентабельність виробництва. Останнім часом активізувалися поставки кісточкових в європейському напрямку. Найвищу зацікавленість у закупівлях даних плодів проявляє Польща.

Показники місткості ринку кісточкових, виражені в національній валюті, в останні роки не відрізнялися стабільністю. Аналіз ринку показав, що причиною цього стало як зниження курсу гривні, так і вплив інших факторів.

Основні фактори, які негативно впливають на ринок абрикос, вишень і слив це:

- зниження купівельної спроможності вітчизняних споживачів в результаті економічної кризи;

- втрата насаджень на непідконтрольних територіях, особливо абрикосових садів в Криму;

- втрата російського напрямку експорту для плодів і продуктів їх переробки;

- контрабандні поставки абрикос і персиків з Молдови, конкуруючі з продукцією українських виробників;

- відсутність ринку землі сільгосппризначення, як перешкода для приходу в галузь міжнародних інвесторів.

Разом з тим, дані перших трьох кварталів 2017 року свідчать про те, що ринок кісточкових все ж зміг вийти на траєкторію зростання. Сталося це через успішного перерозподілу експортних потоків. Особливо допомогло зростання попиту на українські плоди з боку Польщі. Важливу роль у збільшенні обсягу ринку грає підвищення доходів населення України внаслідок поступового відновлення національної економіки.

Вирощування кісточкових має деякі особливості в порівнянні з іншими видами агровиробництва. Цей вид діяльності пов'язаний з наступними ризиками:

- низькі ціни на продукцію в період збору врожаю;

- вимогливість до умов зберігання і транспортування плодів через високу загрозу псування;

- тиск на легальний бізнес з боку конкурентів сірого сегмента, практикуючого умовно-законні способи ухилення від оподаткування, а також стихійного ринку.

Характерним сучасним трендом цієї галузі є наявність посередників, які закуповують плоди, вирощені в українських домогосподарствах, і поставляють їх на подальшу реалізацію.

Подальші перспективи ринку кісточкових культур залежать від успішності подолання негативних чинників, все ще діють в національній економіці, і результатів проведення реформ в українському сільському господарстві.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

 

Дата розміщення: 19.02.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами