Заслужений відпочинок в комфортних умовах: представляємо бізнес-план створення в Україні сучасного будинку престарілих
3778

Заслужений відпочинок в комфортних умовах: представляємо бізнес-план створення в Україні сучасного будинку престарілих

Кількість літніх людей в сучасному світі збільшується. Зараз на планеті близько 700 млн жителів вже відсвяткували своє 60-річчя, а до 2050-го кількість таких людей досягне двох мільярдів.
Україна входить до першої тридцятки країн світу з найстаршим населенням. У 2015 році в нашій країні частка жителів старше 60-ти становила 21,8%. Близько 20% літніх українців живе самотньо, з них приблизно кожен п'ятий потребує постійного медичного догляду.

Державна система будинків престарілих в нашій країні знаходиться в стані занепаду через хронічне недофінансування. З 241 працюючих будинків-інтернатів для дорослих, тільки 67 призначені для людей похилого віку. Територіальні центри соціального обслуговування, які доглядають за людьми похилого віку на дому, перевантажені і не можуть забезпечити високу якість послуг. На одного соцпрацівника доводиться в середньому більш десяти підопічних в містах та шести в сільській місцевості.
Приватний ринок послуг для людей похилого віку українців поки перебуває в зародковому стані. Тим часом, попит на такі послуги відчувається, особливо в великих містах, де рівень життя населення вище, ніж в середньому по країні.

Фахівці Pro-Consulting тримають руку на пульсі життя сучасної України та вже підготували бізнес-план по створенню комфортного центру по догляду за людьми похилого співвітчизниками.
В даній установі надаватиметься високоякісна соціальна, побутова, медична та психологічна допомога. Тут будуть проживати літні українці як на постійній основі, так і тимчасово, на період відсутності родичів або доглядальниць.
Пріоритетними регіонами для реалізації проекту є Київська, Дніпропетровська, Одеська, Харківська, Запорізька, Львівська області.

Ми пропонуємо для розміщення будинку для людей похилого віку вибрати місце в екологічно чистому районі за межею міста, але не далі 35 км від неї. Таке розташування дозволить людям похилого віку насолоджуватися перебуванням на природі і, в той же час, не ускладнить їх відвідування рідним і близьким. Оптимальним представляється придбання вже існуючого санаторію. Такі об'єкти вже мають всю необхідну інфраструктуру і комунікації, які потрібно тільки відремонтувати і довести до оптимального стану.

Пріоритетною формою перебування клієнтів в центрі буде постійне проживання, але також передбачено і поселення на тимчасовій основі. Люди похилого віку зможуть отримувати тут медичне обслуговування, харчування, організацію повсякденного побуту і культурно-розважальних заходів.
Медичне обслуговування буде включати діагностику організму, обстеження, догляд, фізіотерапію і лікувальну фізкультуру, консультації профільних фахівців.
Для реалізації проекту будуть потрібні кошти в розмірі $ 1,4 млн з урахуванням придбання санаторію. Саме на це придбання піде 81% від цієї суми. Ще 12% буде витрачено на оснащення номерів і 7% на інші витрати. Детальніше структура витрат показана на діаграмі.

Рисунок. Структура інвестиційних вкладень


 

Розрахункова рентабельність продажів послуг даного закладу становить 30%, що означає що кожен долар доходу буде приносити 30 центів чистого прибутку. Вкладені в створення центру фінанси повернуться до інвестора вже через 4 роки.
Таким чином, пропонований проект є не тільки соціально значущим, але ще і досить рентабельним розміщенням коштів.

 

Дата розміщення: 20.02.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами