Розум, який можна купити за гроші: аналіз ринку систем
4487

Розум, який можна купити за гроші: аналіз ринку систем "розумний дім" в Україні

Будинок — це те місце, де людина хоче себе почувати себе максимально комфортно і безпечно. У різні часи в ці поняття вкладався різний зміст. Для сучасної людини вже недостатньо щоб було просто тепло і сухо. З розвитком інформаційних технологій з'явилася можливість інтеграції в оселю різних функцій автоматизації — охоронна сигналізація, регулювання освітлення та опалення, контроль задимлення і підтоплення, інтерактивні розваги та безліч інших завдань можуть виконувати пристрої, що входять до складу систем під узагальненою назвою «розумний дім».

Люди, які мають можливість купувати і встановлювати комплекти для «розумного будинку», із задоволенням роблять це, причому перевагу надають не підвищенню безпеки, а розважальним можливостям. Так, в Європі в минулому році було встановлено 88,8 млн пристроїв для «розумного будинку», що на 23,1% більше, ніж було роком раніше. З них 61,2% склали продукти для відеорозваг, 18,1% - «розумні» колонки, 10,3% - системи безпеки, пристрої для управління освітленням і опаленням зайняли 4,8% і 2,6% відповідно. Прогнозується, що зростання ринку «розумних» пристроїв в ЄС продовжиться із середнім показником 16,1% в рік, і в 2023 році їх продажу складуть 187 млн одиниць.

Впевнені, вам буде цікавий матеріал про ринок житлової нерухомості в Києві

Україна також намагається не стояти на узбіччі технічного прогресу, і системи «розумний дім» впроваджуються і у нас. Ще в 2008 році компанією «ТММ» був побудований житловий комплекс «Тріумф», в будівлі якого були інтегровані системи відеоспостереження, антизатоплення і пожежної безпеки. За додаткову плату покупцям пропонували встановити інші елементи «розумного будинку», такі як управління освітленням, побутовими приладами та контроль клімату. Аналіз ринку систем «розумний дім» в Україні показує, що і сьогодні забудовники працюють за схожою схемою, тобто здають житло з базовими функціями, а розширення їх здійснюється вже самим власником виходячи з його запитів і фінансових можливостей.

Компанії, які є учасниками ринку систем «розумний дім», поділяються на два сегменти: ті, які надають комплексні послуги за індивідуальними проектами і ті, які продають окремі пристрої або елементи, а їх інтеграцію користувач виконує самостійно. У першому випадку клієнт отримує високоякісну, але дорогу систему з централізованим управлінням, у другому — більш дешеву, але складену з розрізнених елементів з окремими додатками і пультами управління.

Якщо вам цікавий цей матеріал, пропонуємо почитати про ринок систем електричної теплої підлоги в Україні

Проведений компанією Pro-Consulting аналіз ринку систем «розумний дім» в Україні дозволив виділити основні чинники, які негативно впливають на розвиток даного ринку в нашій країні:

  • погана поінформованість потенційних користувачів про можливості систем «розумний дім»;
  • низька купівельна спроможність українців у поєднанні з високою вартістю устаткування для «розумного будинку»;
  • приблизно дворазове відставання від європейських країн за часткою охоплення інтернет-технологіями населення країни.

У міру подолання зазначених вище проблем, ринок пристроїв «розумний будинок» в Україні буде отримувати все більш вагомі імпульси для зростання і розвитку.

 З нами ви можете провести дослідження будь-якого ринку

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами