Робота на ліки: за результатами аналізу ринку фармацевтики України

Робота на ліки: за результатами аналізу ринку фармацевтики України

У наше століття розвинені фармацевтикою ліки стали для багатьох товаром повсякденного попиту, поряд з харчовими продуктами. Причому, в більшості випадків українці купують лікарські препарати не за рецептами лікарів, а виходячи і власного розуміння своєї потреби в них. Близько 70% наших співвітчизників звертаються до лікаря рідше, ніж раз на квартал, або ж взагалі намагаються не звертатися, в той же час 75% купують ліки частіше, ніж раз на квартал. З іншого боку, аналіз ринку фармацевтики України показує, що рівень споживання фармацевтичної продукції у нас найменший, серед країн Східної Європи, і одночасно спостерігається найдинамічніше його зростання: в 2016 році - на 17%, в 2017-му - на 20%. Такому збільшенню споживання ліків сприяє поліпшення економічної ситуації в країні і зростання купівельної спроможності населення.

Крім того, на урядовому рівні було прийнято ряд рішень, які позитивно вплинули на ринок фармацевтичних препаратів. Серед таких рішень - скасування повторної перереєстрації ліків, зареєстрованих у США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді або ЄС, а також запуск програми реімбурсації - адресне відшкодування вартості деяких лікарських засобів для населення.

Характерною особливістю українського ринку фармацевтики є посилення конкуренції між іноземними та вітчизняними виробниками. Фармацевтичній промисловості нашої країни за роки незалежності вдалося зробити технічну модернізацію, налагодити випуск генериків найбільш ходових препаратів і не тільки закріпитися на внутрішньому ринку, але і за рахунок хорошого співвідношення ціни і якості вийти на ринки спочатку СНД, а з 2016 року почати просування в Південно Східн Азію, Європу і Латинську Америку. Завдяки цьому, виробництво ліків в Україні в 2018 році зросло на 4% в натуральному і на 22,5% в грошовому еквіваленті в порівнянні з 2017 роком.

За результатами аналізу ринку фармацевтики України виявлені наступні фактори, які будуть надавати найбільший вплив на даний ринок в середньостроковій і довгостроковій перспективі:

  • динаміка платоспроможності населення;
  • інфляційні процеси і зміна курсу національної валюти;
  • державне регулювання сфери виробництва, реалізації ліків і тендерних закупівель;
  • географія і обсяги експорту;
  • зміни структурних і кількісних показників захворюваності населення.

Прогнозується, що, при стабільному економічному розвитку, зростання споживання фармацевтичних препаратів в Україні продовжиться і надалі до досягнення середньосвітових показників.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини