Ринок дезінфікуючих засобів в Україні - огляд Pro-Consulting
6410

Ринок дезінфікуючих засобів в Україні - огляд Pro-Consulting

На сьогоднішній день стадії, за якими розвивався ринок антисептиків України, можна розділити на два етапи - до початку 2020 року, коли попит був стабільним і обмежувався В2В ринком (в першу чергу медичних установ і лабораторій, виробництва продуктів харчування і HoReCa, де стерильність важлива в робочій зоні) і невеликими антисептиками для особистого користування, і після початку 2020 року, коли попит різко зріс.

Прочитайте також матеріал по фармацевтичному і аптечному ринку в Україні

За підсумками 2019 року ринок антисептиків склав близько 4 тисяч тонн: 1000 тонн імпорту і близько 3000 тонн внутрішнього виробництва. При цьому, близько 70% споживання антисептиків і дезінфекторів в Україні припадало на сегмент В2В.

На тлі пандемії коронавірусу і карантину, введеного в Україні і в більшості країн світу, стався різкий стрибок попиту на антисептичні засоби. В Україні відзначається дефіцит на ринку дезинфекторів, зокрема антисептиків.

Дефіцит дезінфікуючих засобів викликали два основних фактори:

  • «Бюрократичний бар'єр»;
  • нестача сировини для виготовлення.

По-перше, за 2018-2020 роки компанії-виробники дезинфікуючих засобів стикалися з неможливістю здійснити державну реєстрацію антисептичних засобів, яка необхідна через високий вміст етилового спирту. З цієї причини КМУ в березні 2020 року прийняв постанову, згідно з якою була врегульована реєстрація дезинфікуючих засобів на підставі висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Очікується, що це буде сприяти надходженню на ринок України необхідної кількості якісних і безпечних дезинфікуючих засобів і відповідно знизить частку тіньового обігу антисептиків.

На сайті доступний готовий аналіз ринку спирту і біоетанолу в Україні та ЄС (2020р.) - ознайомтеся зі структурою звіту. Pro-Consulting може адаптувати структуру даного дослідження ринку спирту під цілі і завдання вашого бізнесу, а також дослідити ваш ринок по аналогічній структурі

По-друге, існує брак сировини на ринку, зокрема ізопропілового спирту, який використовується для виробництва антисептичних засобів через монополію Укрспирту, яка тривала до початку 2020 року і супроводжувалася неефективним управлінням підприємством. Станом на початок 2020 року майже половина заводів держпідприємства була закрита.

Як уточнюється на сайті Укрспирту, під ці цілі будуть працювати додаткові заводи компанії. Укрспирт буде виробляти дезінфікуючий засіб до 30 квітня, оперуючи 43 виробничими майданчиками з потужністю близько 82 тис. декалітрів на добу. В даний час Укрспирт виробляє лише 26 тис. декалітрів спирту на добу, тобто працює на 31% від своєї заявленої потужності.

Можливо, також вам буде корисна стаття про ринок медичних виробів в Україні

Аналіз ринку дезінфікуючих засобів в Україні буде проведено Pro-Consulting на замовлення зацікавлених бізнесів і інвесторів України та світу. З прикладами готових досліджень ринків ви можете ознайомитися в магазині готових проектів у нас на сайті. У разі, якщо ви не знайдете серед готових звітів ринків той звіт, який необхідний вашому бізнесу для прийняття правильних рішень в цей нелегкий час, зв'яжіться з нами за контактами, вказаними на сайті, і ми дослідимо і спрогнозуємо ваш ринок в індивідуальному порядку.

Якщо у вас є ще пара хвилин, рекомендуємо вам ознайомитися з матеріалом про аналіз ринку як інструмент отримання ретроспективної аналітики ринку, а також його прогнозних показників

Даний огляд підготовлений Прес-центром Pro-Consulting на базі коментаря консультанта Андрія Мокрякова

Дата розміщення: 02.04.2020
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами