Бізнес-план для нішевої культури: супер рослина з квіткової клумби
5650

Бізнес-план для нішевої культури: супер рослина з квіткової клумби

В Україні спостерігається справжній бум навколо амаранту. Бізнес-ідея вирощування і переробки цієї нішевї культури захоплює все ширші кола вітчизняних фермерів. Судіть самі: у 2017 році площа посівів амаранту в Україні становила 250 га, в 2018-му - 800 га, в цьому році - вже близько 4 тис. га, а в наступному прогнозується її зростання до 20 тис. га. До тридцяти агрогосподарств - першопрохідникам амарантового бізнесу, в 2019 році додалися ще сто, а тридцять компаній зайнялися виробництвом амарантового масла, борошна, крупи, пластівців і іншої продукції з цієї рослини.

Причиною такого інтересу до амаранту став швидко зростаючий світовий ринок цієї культури, на якому перші отримають максимальні доходи. Тільки амарантової олії в світі продається на півмільярда доларів, а попит на неї зростає приблизно на 12% в рік. До речі, українські підприємці брати Шведови налагодили виробництво унікальної олії амаранту холодного віджиму, в якому корисні речовини цієї чудо-рослини зберігаються повністю.

Читати про бізнес-план вирощування люцерни в Україні

А рослина амарант дійсно чудова. Головна його перевага полягає у високому вмісті лінолевої кислоти - найважливішої речовини для життєдіяльності нашого організму, яке бере активну участь в синтезі білків. Але це ще не все, в амарантовій олії багато сквалену - природного з'єднання, яке регулює ліпідний обмін і протидіє передчасному старінню організму. Раніше джерелом сквалена вважалися такі важкодоступні продукти, як печінка акули.

Читати про бізнес-план вирощування лаванди

Ще десятиліття тому амарант можна було зустріти в Україні хіба що як декоративну рослину на клумбі. Його нев'янучі квіти вважаються символом довгої щирої любові, через що рослина набула у слов'ян назва щириця. Сьогодні цими «Безсмертними» квітами засівають величезні поля, з одного гектара яких збирають з середньому по дві тонни насіння, кожна з яких коштує на ринку близько тисячі доларів. Виробники олії зазвичай заздалегідь викуповують у фермерів весь майбутній урожай амаранту. Якщо ж поєднати в одному бізнесі вирощування амаранту і віджимання олії, то економічний ефект вийде ще більшим. З бізнес-планом організації такого підприємства вам можуть допомогти аналітики компанії Pro Capital Investment.

Бізнес-план підприємства: поняття, структура, приклади - читати

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами