Виріс імпорт продукції з країн ЄС - дані Pro-Consulting. Журнал «Зерно»
1433

Виріс імпорт продукції з країн ЄС - дані Pro-Consulting. Журнал «Зерно»

За підсумками минулого року стало відомо, що Україна в 2020-му закупила продукції з ЄС на суму в $3,5 млрд, повідомляє прес-служба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Даний показник на 13,4% перевищує минулорічні цифри. В обсязі загальносвітового продовольчого імпорту частка Євросоюзу досягла 51,6%. За весь 2020 рік Україна закупила агропродукції на $6,9 млрд (+ 13% до показника роком раніше).

«В минулому році країни-члени ЄС посилили свої позиції основного постачальника сільськогосподарської продукції в Україні. Вартість поставок з Європи збільшилася з $3,13 млрд в 2019 році до $3,55 млрд. в минулому році. Частка європейських країн перевищила половину вітчизняного імпорту агропродовольства і склала 51,6%», - зазначено в тексті повідомлення.

З 2017 року Польща стала основним постачальником України: вже більше трьох років ця країна займає перше місце серед країн, що експортують продукцію в нашу країну. У минулому році ми закупили у польщі продукції на $828 млн. Це на 25% вище, ніж в 2019-му.

Почитайте про аналіз зовнішньої торгівлі як частину аналізу ринку

Крім Польщі в Україну активно постачають свою продукцію Франція ($296 млн), США ($300 млн), Туреччина ($485 млн), Італія ($498 млн), і Німеччина ($504 млн).

Структура імпорту за номенклатурами виглядає наступним чином: насіння олійних культур ($319 млн), какао-боби і шоколад ($376 млн), різні харчові продукти ($485 млн), тютюнові вироби ($557 млн), алкогольні і безалкогольні напої ($587 млн), риба і ракоподібні ($680 млн), плоди, ягоди та горіхи ($795 млн).

У повідомленні говориться, що вищевказані продукти в минулому році сформували 55% вартості імпорту агропродукції в Україну.

Згідно з даними Pro-Consulting, сегмент мікрозелені в Україні поки дуже малий, в столичних торгових мережах його відносний розмір оцінюється в 1% від загального обсягу ринку мікрозелені і зелені в Україні, є в наявності приблизний паритет між обсягами виробництва та імпорту продукції.

Ознайомтеся зі структорой готового аналізу ринку мікрозелені та зелені в Україні (2021р.) - Pro-Consulting аналізує ринки України та світу

«За підсумками 11 місяців 2020 року відмічено скорочення частки української зелені на 10% з відповідним збільшенням поставок з-за кордону», - кажуть аналітики. У кого ми купуємо дану продукцію: у Ефіопії, Польщі та Італії.

Джерело: Журнал «Зерно»

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами