Час будувати млини: представляємо бізнес-план борошномельного комплексу
7262

Час будувати млини: представляємо бізнес-план борошномельного комплексу

Україна в останні роки заслужено пишається великими врожаями зернових культур. Завдяки цьому, наша країна має можливість забезпечити не тільки внутрішні потреби в продовольчому зерні, які оцінюються на рівні 5-7 млн ​​тонн, а й отримувати дохід від його експорту.
Головним завданням для України є розвиток переробних потужностей, завдяки яким можна було б отримувати з зібраного зерна продукцію з більшою доданою вартістю. Мова, перш за все, йде про борошно.

Читати про бізнес-план організації елеваторного комплексу в Україні

В останні роки вітчизняне виробництво борошна знаходиться в діапазоні 2-3 млн тонн. Сировиною для неї виступають головним чином пшениця, жито і тритикале. У загальному обсязі випущеної в Україні муки 70% припадає на продукцію великих підприємств потужністю понад 10 тис. тонн на рік, решта на рахунку великої кількості дрібних і середніх виробників. Серед регіонів лідерами в борошномельної галузі є Харківська, Донецька і Вінницька області.

Основним споживачем продукції борошномелів на внутрішньому ринку є хлібопекарська промисловість. На неї йде 85% використовуваної в країні борошна, решта забирається домашніми господарствами, виробниками макаронної та кондитерської продукції, дитячого харчування, харчових концентратів, підприємствами громадського харчування.

Бізнес-ідея - молоти «альтернативну» борошно

Рентабельність борошномельного бізнесу в Україні знаходиться на досить високому рівні. Виробничий комплекс з елеваторним блоком окупається в середньому за 4-5 років. Бізнес-план такого підприємства підготовлений фахівцями Pro-Consulting. Він являє собою борошномельний цех, здатний переробляти 150 тонн зерна на добу і елеватор на 65 тис. тонн. Продукцією цього комплексу буде мука вищих сортів (75%) і висівки (25%).

Купити готовий бізнес-план борошномельного виробництва

Для реалізації проекту будуть потрібні інвестиції в сумі 11 млн євро, з яких на борошномельний завод і елеватор будуть витрачені приблизно однакові суми в 4,5-5 млн. Запорукою якості продукції, що випускається буде обладнання від відомої швейцарської компанії.

Рисунок. Структра інвестиційних вкладень в борошномельний завод


Про високу інвестиційну привабливість проекту свідчить його внутрішня ставка прибутковості на рівні 20-22%.
Виробництво борошна завжди було прибутковим і поважним в народі справою. Не дарма старе прислів'я радить: «Грошей багато - млин заведи». Розрахунки, виконані при складанні представленого бізнес-плану, свідчать про доцільність даної поради в даний час.

Дивитися готові аналізи ринків галузі с/г та АПК

Дата розміщення: 29.03.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами