Не втратити - значить знайти: зберегти вирощене зерно допоможе бізнес-план організації елеваторного комплексу в Україні
4128

Не втратити - значить знайти: зберегти вирощене зерно допоможе бізнес-план організації елеваторного комплексу в Україні

Україна є одним з провідних виробників зерна у світі. У минулому році було зібрано рекордні 70,1 млн тон зернових культур, а в планах уряду протягом найближчих років довести валові намолоти до 100 млн тон. Однак, Україна не зможе в повній мірі реалізувати свій потенціал по зерновим без розвитку логістичної інфраструктури. Потужностей наявних елеваторів критично не вистачає для збереження всього зібраного врожаю. Так, за різними даними, всі зерносховища України можуть вмістити від 35 млн до 45 млн тон зерна, тоді як, відповідно до загальноприйнятих норм, потужність зерносховищ повинна перевищувати річний збір з коефіцієнтом 1,2. Тобто країні потрібно в два рази більше елеваторів.

Крім того, навіть наявні зерносховища розподілені по регіонах нерівномірно. Найбільше їх в Одеській, Дніпропетровській, Кіровоградській і Полтавській областях, а в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській не набереться і десятка елеваторів.

Також вам буде цікаво почитати про бізнес-ідею організації борошномельного підприємства

Всі ці проблеми з зерносховищ призводять до катастрофічних втрат врожаю, які становлять до чверті від зібраного. Тому збереження вирощеного на українській землі зерна є суспільно корисною справою, яка до того ж принесе непоганий дохід інвестору.

Бізнес-план організації елеваторного комплексу, підготовлений аналітиками Pro-Consulting, передбачає виведення на ринок зерносховища, яке зможе приймати на зберігання кукурудзу, пшеницю, сою, рапс і соняшник. Прийняте зерно не просто буде засипатися в сховище, а пройде доопрацювання, яке включає:

  • зважування та розвантаження;
  • очищення за допомогою сепараторів;
  • формування партій для подальшої обробки;
  • тимчасове вентилювання зберігання;
  • сушку в зерносушильних машинах;
  • очищення на повітряно-ситових агрегатах;
  • зважування;
  • розміщення в зерносховище з охолодженням і вирівнюванням температури;
  • завершення дозрівання;
  • знезараження.

Застосування передових технологій дозволить елеваторному комплексу забезпечити найбільш оптимальні умови зберігання зерна та заробляти на цьому. У структурі доходу основну частку в 59,9% забезпечить послуга сушки зерна, на очистку і відвантаження припаде 14,8% і 19,9% доходу відповідно.

Рекомендуємо почитати про бізнес-ідею виробництва нішевих зернових

Відповідно до розрахунків, виконаних в рамках бізнес-плану створення елеваторного комплексу, дисконтований період окупності проекту складе менше шести років (70,7 місяці). Це означає, що інвестор зможе порівняно швидко повернути витрачені на організацію зерносховища гроші і в подальшому отримувати від цього підприємства тільки чистий прибуток.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 25.07.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами