Стан і перспективи ринку сільськогосподарської авіації в Україні
3883

Стан і перспективи ринку сільськогосподарської авіації в Україні

Обробка полів за допомогою літаків використовується аграріями України вже довгий час. Її головною перевагою є висока продуктивність внесення на поля необхідних хімічних речовин без пошкодження грунту і рослин. Для цього застосовуються легкі повітряні судна, які пройшли сертифікацію і отримали допуск до виконання авіаційно-хімічних робіт, такі як літаки АН-2, НАРП-1 і Х-32, а також вертольоти Мі-2.


Найбільший асортимент обладнання, призначеного для обробки полів, розроблений для АН-2. Це різні модифікації запилювачів і обприскувачів. Надлегкі літаки НАРП-1 і Х-32 «Бекас» дозволяють нести тільки один тип обприскувачів. Вертоліт Мі-2 має для сільськогосподарських робіт серійні запильник і обприскувач.


Незважаючи на всі переваги застосування сільгоспавіації, у неї є один істотний недолік в умовах економічної кризи. Це досить висока вартість надання послуг. Багато підприємств змушені використовувати більш дешеві варіанти обробки полів незважаючи на втрати врожаю, які неминучі при наземних роботах.


Для більшої доступності своїх послуг і мінімізації фіскального навантаження, деякі компанії змінюють організаційно-правову форму своєї діяльності на ПП. Через це кількість юридичних осіб, що виконують авіаційну обробку полів зменшилася з 26 компаній в 2016 році, до 17 - у 2017.


Незважаючи на це, в 2016 році обсяг посівів, оброблених з повітря, збільшився на 20,8% в порівнянні з 2015 і досяг 484,7 тис. га. Тенденція продовжилася і в 1 півріччі 2017 року, коли такі площі зросли ще на 1,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, склавши 150 тис. га. З цієї статистики можна зробити висновок не тільки про зростання обсягу послуг сільськогосподарської авіації, а й про те, що основна частина таких робіт традиційно припадає на другу половину року.

Незважаючи на збільшення оброблюваних площ, наліт авіаційної техніки постійно скорочується. Так, в 2016 році він склав 16,7 годин, зменшившись на 26% в порівнянні з роком раніше. У 1 півріччі 2017 скорочення нальоту ще більш вражаюче - на 49% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Такий парадокс пояснюється оптимізацією використання авіаційної техніки для економії трудових і моторесурсов, і підвищення рентабельності роботи.
Пошук шляхів здешевлення послуг привів до тренду використання безпілотних апаратів, які набагато вигідніше задіяти для обробки і моніторингу невеликих територій посівів.


Сучасний український ринок сільськогосподарської авіації чутливий до впливу наступних факторів:
1. Платоспроможність українських аграріїв. У разі нестачі коштів, вони будуть вибирати більш доступні наземні способи обробки полів.
2. Фінансова стабільність. Знецінення національної валюти призводить до подорожчання засобів для обробки полів, палива, зниження рентабельності роботи авіаторів.
3. Розвиток виробництва легких літаків дозволить оновити парк аграрної авіатехніки і збільшити пропозицію відповідних послуг.
4. Розширення площ посівів дозволить підвищити попит на авіахімічні послуги.


Велику роль у розвитку ринку послуг сільгоспавіації може зіграти широке поширення серед підприємців-аграріїв інформації про переваги обробки полів з повітря перед іншими методами. Така робота сприятиме більшому зростанню попиту на авіахімічні слуги в міру оздоровлення економічної ситуації в країні в цілому, і в сільськогосподарському секторі зокрема.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 04.10.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами