Інвестиційна привабливість ягідного бізнесу в Україні все більше підвищується. З одного боку, наша країна має прекрасні природні умови для вирощування широко асортименту вітамінної продукції, з іншого - у нас все ще присутній величезний нереалізований потенціал у цій сфері. У той же час, зростаючий попит на ягоди на світовому ринку спонукає вітчизняних фермерів до реалізації нових, максимально ефективних бізнес-ідей, пов'язаних з виробництвом цієї продукції.
Можете прочитати про бізнес-план вирощування журавлини
За останні майже два десятка років грошовий обсяг міжнародного ринку ягід і фруктів виріс в чотири рази, а в сегменті свіжих ягід сталося дев'ятикратне збільшення. Однак встати на цю ринкову хвилю і стабільно нарощувати доходи вдається далеко не всім українським ягідникам, а лише тим, хто зміг правильно вловити переважаючі в галузі ринкові тренди і наповнити цими вітрами вітрила свого бізнесу.
Пропонуємо вам ознайомитися з концепцією і структурою бізнес-плану вирощування жимолості
Носіям бізнес-ідей, пов'язаних з вирощуванням ягід, необхідно перш за все враховувати те, що на ягідному ринку існує диктат споживача. Дослідження показують, що якщо людина купила ягоду, і вона їй не сподобалася, то наступного разу вона її спробує купити тільки в новому сезоні або взагалі ніколи. Тому врахування інтересів і переваг покупців є ключем успішності бізнес-плану виробництва ягід.
А сучасний споживач свіжих ягід зацікавлений в:
Раз ви цікавитеся цією темою, ознайомтеся з матеріалом про результати аналізу ринку ягід в Україні
Разом з тим, у виробника ягід є і свої ринкові інтереси. Вони полягають в:
Мистецтво поєднати в рамках одного проекту два зазначених набори вимог до продукції і визначає ступінь успішності реалізації ягідної бізнес-ідеї.
Дізнайтеся більше про бізнес-ідею вирощування малини та виробництва малинового соку
Що стосується конкретних напрямків ягідного виробництва, то найбільш популярною як у споживачів, так і у виробників залишається полуниця. З 14 млн тон світового валового збору ягід, на суницю садову припадає близько 10 млн тон. В останні роки міжнародний ринок все активніше завойовує і українська полуниця, та й вітчизняні споживачі завжди вітають цю першу сезонну ягоду. Вийти на ринок полуниці і не залежати від примх погоди допоможе розроблений компанією Pro Capital Investment бізнес-план вирощування суниці садової в теплиці.
Ознайомтеся зі структурою і концепцією бізнес-плану вирощування полуниці в теплиці
Однак свіжа полуниця, хоч і є королевою ягідного ринку, але грошовий обсяг її продажів становить лише третину від цілого. Лідерська позиція за цим показником за лохиною.
Серед кісточкових культур в останні роки «вистрілила» черешня. Вона навіть удостоїлася свого окремого коду, тоді як до 2012 року враховувалася разом з вишнею. Якщо говорити про потенційних фаворитів в даній категорії, які поки тримаються в тіні, то аналітики Pro Capital Investment ставлять на обліпиху. Бізнес-план вирощування цієї цікавої в усіх відношеннях культури вже також доступний на сайті компанії.
Якщо ви шукайте бізнес-ідею в ягідному бізнесі, прочитайте про бізнес-план вирощування обліпихи
Пертурбації останнього часу в економічній сфері неминуче позначаться і на ягідному ринку. Проблеми у традиційних виробників, таких як європейські сусіди України, які відчувають труднощі з сезонною робочою силою, дають шанс вийти на високомаржинальний ринок ЄС і спробувати закріпитися на ньому новим українським гравцям. А то, наскільки це вдасться, залежить від врахування чинників, описаних вище.
Якщо у вас є ще пара хвилин, прочитайте про бізнес-план вирощування ожини
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: