Від контори до гнучкого офісу: аналіз ринку офісної нерухомості в Києві
3833

Від контори до гнучкого офісу: аналіз ринку офісної нерухомості в Києві

Процеси, що відбуваються на ринку офісної нерухомості, як жоден інший індикатор, свідчать про динамічному економічного розвитку і зростання ділової активності в столиці України. Зростання пропозиції офісної нерухомості не встигає за попитом, і вільних площ для розміщення нових підприємств або розширення робочого простору для вже наявних стає все менше. Протягом 2017 і 2018 років нова пропозиція нерухомості під офіси в Києві росла вражаючими темпами - на 88% і 79% відповідно. Однак 2019 обіцяє бути ще більш щедрим в цьому плані. Так, обсяг пропозиції нових офісів вже в першому кварталі поточного року перевищив аналогічний показник усього минулого року і в 2,5 рази перевершив рік позаминулий.

Звертаємо вашу увагу на те, що подібну аналітику можна зробити для будь-якого ринку за допомогою проведення аналітичного дослідження ринку

Разом з тим, девелоперам ділових просторів столиці все ж варто звертати увагу на нові тенденції на сучасному офісному ринку. Виявити ці тенденції дозволив проведений консалтинговою компанією Pro-Consulting аналіз ринку офісної нерухомості Києва.

Відповідно до проведеного маркетингового дослідження, майже всі пропозицію на столичному ринку офісної нерухомості становлять об'єкти класів В і С. У зв'язку з кліматичними аномаліями останніх років, підвищена увага з боку орендарів офісів звертається на наявність ефективних систем кондиціонування повітря і вентиляції. Важливим для Києва є наявність закріплених за офісом паркувальних місць. Для бізнес-центрів класу В, як правило, потрібно одне паркомісце на 50-100 м2 орендованої площі.

У нас в каталозі готових проектів вже доступне до покупки готове дослідження ринку нерухомості в м Київ. 2020 р. - дивитися

Аналіз ринку офісної нерухомості Києва показав, що в Україну вже прийшла європейська мода на формат «гнучкий офіс», включаючи desk sharing. Все більше вітчизняних компаній відмовляються від застарілої кабінетно-коридорній системи організації свого робочого простору і переходять на більш зручні для співробітників варіанти розміщення і робочі графіки. В епоху розвитку мережевих та інформаційних технологій працівник може виконувати покладені на нього завдання з будь-якого місця, обладнаного засобами комунікації. Особливо це стосується компаній, що функціонує в ІТ-сфері. Сучасне робоче місце не обмежується конкретними чотирма стінами, що призводить до появи мультифункціональних урбаністичних проектів і професійних кластерів, таких як Unit City.

Багато компаній розглядають в якості робочих місць для своїх співробітників коворкінг, яких з'являється в Києві все більше. IWG (бренди Regus і Spaces), Coworking Platforma, Creative Quarter, Часопис вже міцно влаштувалися в столиці і розвивають свій бізнес. З'являються і нові учасники в даному сегменті ринку, такі як Creative States, Lift99, New Work Labs.

Раз ви читаєте цей матеріал, вам буде цікаво ознайомитися зі структурою готового огляду ринку модульних будівель України. 2020 р.

Сучасні офісні будівлі повинні задовольняти передовими технологічними вимогами, і вони стосуються не тільки систем передачі інформації, але і інших інновацій, таких як енергозберігаючі фасади або LED медіа фасади, як в бізнес-центрі на вул. Короленківській, 4.

За результатами аналізу ринку офісної нерухомості Києва можна зробити висновок, що існуючі нині тенденції на ринку продовжаться в разі відсутності будь-яких потрясінь на національному або міжнародному рівні. Зменшення вакантності офісних площ в столиці буде стимулювати зростання орендних ставок - це значить, що терміни окупності вкладень в будівництво або придбання офісних центрів для їх подальшої здачі в оренду зменшаться, і інвестиційна привабливість таких проектів зросте.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 19.08.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами