Не наварити, а зберегти: про поточні тренди на ринку оренди житла в Україні
2366

Не наварити, а зберегти: про поточні тренди на ринку оренди житла в Україні

Як писали класики: «Якщо в країні ходять грошові знаки, то повинні бути люди, у яких їх дуже багато». Але навіть ті громадяни, які мають не дуже великі заощадження, прагнуть їх не тільки зберегти, але і, бажано, примножити. А як це зробити в умовах недостатньої довіри до банківської системи? Багато хто звернув свою увагу на нерухомість. Але і на цьому ринку сьогодні заробити не так просто. Ціни на квартири мають тенденцію до зниження, що приводить громадян, які вклали кошти в їх покупку до рішення відкласти продаж до кращих часів, а поки здати житло в оренду.

Звичайно, мова не йде про те, щоб шляхом орендної плати окупити покупку нерухомості, скоріше, зберегти вкладені гроші до кращої цінової кон'юнктури. Так, навіть якщо людина проінвестувала будівництво у 2015 році, а отримала готову квартиру у 2017, то термін її окупності в залежності від місця розташування, ремонту та ряду інших умов може становити до 10 років. 

Сама дохідна оренда — це подобова. Для цього потрібно мати добре обставлену квартиру в центрі міста, де її можна без особливих проблем здавати як готельний номер.

Якщо метою інвестора є отримати максимальну вигоду від довгострокової оренди, то краще купувати ходові малорозмірні квартири в зручно розташованому з точки зору транспорту районі. Чим менше орендна плата, тим більше претендентів буде на квартиру. Найбільш рентабельно здавати житлоплощу в дешевій хрущовці, але така квартира втрачає вартість набагато швидше, ніж апартаменти в новобудові. Якщо ж ви розраховуєте залучити платоспроможних наймачів, то в цьому випадку необхідно відповідним чином обладнати житлоплощу: привабливий інтер'єр, сучасні меблі, побутова техніка.

Про ціни судіть самі. Однушка площею 35-40 кв. м у Святошинському або Оболонському районі Києва здається за 5-6 тис. гривень на місяць без урахування оплати комуналки. Трохи більша квартира в Голосіївському або Дніпровському районі столиці потягне вже на 11-14 тис. грн на місяць. Ну а однокімнатна площею 55 кв. м на Печерську буде коштувати орендареві вже 21-22 тис. грн щомісяця.

Інша крайність — це здавати квартиру взагалі без обробки. Так сьогодні й надходять все більше приватних інвесторів в нерухомість. В цьому випадку орендарі просто зобов'язуються зробити ремонт і оплачувати комунальні послуги. До орендодавців не надходить орендна плата, але їм не треба вкладатися в обробку, і вони отримують в результаті більш дорогу квартиру, яку згодом можна знову здати або продати з вигодою для себе.

Ринок оренди житла у нас поки що відстає в розвитку від Європи або США, в яких дуже багато, так званих, дохідних будинків. Це будівлі, які спочатку будуються для здачі житла в оренду. Там це популярно і рентабельно, тому що багато жителів просто не мають своєї нерухомості. Так, в Сполучених Штатах на орендне житло припадає 45% житлового фонду, у Франції - 40%. В Україні ситуація дещо інша, але оскільки ми впевнено взяли курс на західні стандарти, то з часом цілком можна очікувати розвитку ринку оренди житла в тому ж напрямку. Головне, щоб в українців було достатньо грошей на орендну плату.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 11.05.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами