Хто зігріє заморожені ягоди з України? Необхідно шукати найприбутковіші варіанти
4321

Хто зігріє заморожені ягоди з України? Необхідно шукати найприбутковіші варіанти

Пори року йдуть одна за одною і разом з ними змінюється раціон харчування більшості людей, що живуть в середніх широтах. З відходом літа, ми, як правило, припиняємо їсти свіжі ягоди і переходимо на варення і компоти. Однак все більше жителів України впевнені, що краще за все ягоди на зиму заморозити, адже в цьому випадку вони максимально зберігають свою корисність на тривалий час. Таким чином річний вітамінний асортимент можна продовжити на вогку осінь і холодну зиму.

Читати про ринок тепличних культур в Україні

Знають про переваги заморозки ягід і наші європейські сусіди. Вони також хочуть споживати вітаміни круглий рік, тому вітають на своєму ринку якісну заморозку з інших країн. У минулому році Євросоюз імпортував заморожених ягід, овочів і фруктів на 5,5 млрд євро. Невелика частина цієї суми, приблизно 78 млн, дісталася українським фермерам, і це далеко не межа можливостей наших аграріїв. Темпи зростання експорту заморожених ягід вражають, але поки що його обсяги порівняно незначні. Наприклад, з 2015 по 2018 рік поставки української замороженої полуниці за кордон збільшилися майже в три рази і досягли 3,7 тис. тонн. У грошовому вираженні становить 6,2 млн доларів проти 1,8 млн у 2015 році. Разом з тим, на цьому напрямку все ще зберігається величезний потенціал, адже щорічно в Україні збирається близько 70 тис. тонн полуниці, і велика її частина продається в свіжому вигляді.

Читати про ринок ягід в Україні

Поки що українські ягідники добре освоїли тільки ринок сусідньої Польщі, яка і сама є найбільшим виробником ягід. Тим не менш, вона забирає 64% українського експорту замороженої полуниці. Приблизно така ж ситуація і в сегментах замороженої малини, ожини та смородини. Однак, найбільш ємні і платоспроможні ринки знаходяться на захід від Польщі, саме на них необхідно направити експансію українських заморожених ягід для отримання найбільшої вигоди. І треба сказати, що процес уже пішов, порівняно невеликі партії вітчизняної заморозки в минулому році були відправлені в Австрію, Францію і Німеччину. Було б добре, щоб ці перші боязкі струмочки перетворилися в повноводні ягідні потоки. Зазначені вище країни плюс Італія поглинають більше половини всього європейського імпорту заморожених ягід, фруктів і овочів, і українська продукція там буде зовсім не зайвою.

Замовити дослідження іншого ринку можна тут

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 04.10.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами