Кисла справа: огляд ринку оцту України
9245

Кисла справа: огляд ринку оцту України

Важко знайти в Україні кухню, де не було б оцту. Він широко використовується в домашніх господарствах не тільки для кулінарних, але і для господарсько-побутових цілей. У нашій країні традиційно переважає спиртової оцет. Він найбільш універсальний у використанні. Модні тренди в області кулінарії і здорового харчування, які проникають в Україну з-за кордону, сприяють підвищенню інтересу вітчизняних покупців до більш екзотичних видів оцту, таким як яблучний, рисовий, винний, гранатовий. Це призвело до збільшення представництва імпортних видів цього товару на полицях наших магазинів.

Можливо, вам буде цікава стаття про ринок овочевої консервації в Україні

Присутні на українському ринку і синтетичні замінники оцту. Вони випускаються під назвою «оцет столовий» відповідно до затверджених технічних умов. Проблема полягає в тому, що такий розчин шкідливий для здоров'я людини, але через низьку вартість користується популярністю у покупців. Поширення таких сурогатів, завдяки недосконалості нормативної бази, створює перешкоди для розвитку ринку натурального оцту. Це призводить до того, що корисними продуктами користуються споживачі з високими доходами, а основний обсяг продажів доводиться на оцтозамінники.

Також прочитайте статтю про результати аналізу ринку майонезів і соусів України

Виробництво харчового оцту в Україні в останні два роки скорочується. Це пов'язано з податковою політикою щодо виробників спирту, який є основою для випуску найпопулярнішого в Україні серед харчових оцтів - спиртового.

У нас на сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку оцтів в Україні

Україна зробила кроки для гармонізації своєї акцизної політики по відношенню до спиртової галузі відповідно до законодавства Євросоюзу, як того вимагало підписана угода про Асоціацію. Такі кроки, проведені без урахування специфіки місцевого ринку, призвели, зокрема, до скорочення застосування спирту для виробництва харчового оцту. Це, в свою чергу, сприяло заміщенню продукції вітчизняного виробництва імпортними аналогами.

Пропонуємо ознайомитися з оглядом ринку солі України, країн СНД і Європи

За підсумками 2017 року нашій країні склалася наступна структура зовнішньої торгівлі оцтом.

Таке переважання імпорту над експортом пояснюється низькою конкурентоспроможністю українського оцту на міжнародному ринку. Наприклад, в Європі більш популярні види даної продукції, які в Україні виробляють зовсім нещодавно, - бальзамічний, яблучний, рисовий.

Зверніть увагу на статтю про бізнес-план виробництва майонезу

Основну цільову групу українських споживачів оцту складають жінки від 20 років. Вони активно використовують оцет в побуті і не тільки для приготування їжі. Наприклад, існує чимало рецептів лікувальних примочок і масок, до складу яких входить оцет. Тому оцет входить до переліку «стратегічних» товарів для вітчизняних домогосподарств поряд з сіллю, содою, сірниками і господарським милом. При виборі конкретної марки більшість покупців все ще керуються ціною, а також концентрацією кислоти. Тому на українському ринку як і раніше переважає спиртової оцет і розчин оцтової кислоти, званий столовим оцтом.

Якщо ви плануєте інвестувати в розвиток бізнесу або просто ваше підприємство заблукало на ринку, вам необхідно провести аналіз вашого ринку

Разом з тим, з підвищенням рівня життя, українці починають більше цікавитися і більш дорогими натуральними продуктами, які надходять з-за кордону. Серед імпортних оцтів, найбільшим попитом користуються рисовий і бальзамічний. Збільшення споживання екзотичних для нашої країни оцтів сприяє також розвиток готельно-ресторанного бізнесу.

Подальше зростання рівня доходів покупців сприятиме більш усвідомленому вибору продуктів харчування, в тому числі і оцту, де на першому місці буде не низька ціна, а користь для організму. Тому можна прогнозувати збільшення попиту на натуральні оцти різних видів, більшість з яких в даний час імпортуються.

Можливо, вам стане в нагоді огляд ринку громадського харчування (HoReCa, кейтеринг, а також харчування на АЗС)

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 04.04.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами