Дослідження ринків обладнання для очищення та сушіння зерна в Україні, Казахстані та Молдові: коли можливості залежать від задоволення потреб
4201

Дослідження ринків обладнання для очищення та сушіння зерна в Україні, Казахстані та Молдові: коли можливості залежать від задоволення потреб

Компанією Pro-Consulting проведено дослідження ринків устаткування для очищення та сушіння зерна в Україні, Казахстані та Молдові. Воно дозволило з'ясувати величину і структуру попиту на техніку зазначеного виду, а також фактори, які надають найбільший вплив на ринки досліджуваних країн.

Вже давно минули ті часи, коли Україна, Казахстан і Молдова були частинами однієї величезної країни, але, незважаючи на це, ще й сьогодні в цих країнах простежуються загальні проблеми, в тому числі і на ринках обладнання для очищення та сушіння зерна. Якщо говорити коротко, то такого обладнання не вистачає на всіх розглянутих ринках, хоча структура попиту на нього дещо різниться.

Читати про аналіз ринку с/г тракторів в Україні

В Україні зернотрейдери орієнтовані, в основному, на експорт зерна, тому вони зацікавлені в збереженні його товарного вигляду під час зберігання на території України, їх зусилля спрямовані на будівництво лінійних елеваторів і розширення зернових терміналів в портах. На сьогоднішній день наша країна забезпечена зерносховищами менш ніж на 60% від валового зернового збору, крім того багато існуючих елеваторів потребують модернізації. Ці чинники сприяють підвищенню попиту на обладнання для очищення та сушіння зерна в нашій країні.

Казахстан позбавлений прямого виходу до моря, тому його зерно менш конкурентоспроможне на світовому ринку через витрати на транзит. Конкурувати з такими експортерами, як Україна чи Росія, казахстанські зернотрейдери можуть тільки за рахунок більш високої якості своєї продукції. А для забезпечення такої якості їм необхідні додаткові потужності по доробці та зберіганню зерна. Підвищення якості зберігання зерна передбачає і Державна програма розвитку агропромислового комплексу Казахстану, розрахована до 2021 року.

Читати про бізнес-план організації елеваторного комплексу в Україні

У Молдові ринок зберігання зерна монополізований найбільшим зернотрейдером Trans-Oil Group, якого місцеві сільгоспвиробники часто звинувачують в штучному заниженні закупівельних цін на вирощені ними зернові. Вихід з цієї ситуації молдавські аграрії бачать в будівництві власних елеваторів, що формує в Молдові високий попит на сушильно-очисні комплекси з порівняно невеликими обсягами зберігання - від 2 до 15 тис. тонн.

У всіх досліджуваних країнах попит на обладнання для очищення зерна переважає над обладнанням для сушіння. Однак частки цих видів техніки на різних ринках відрізняються і залежать від клімату. Якщо в Україні сушарки займають 35% ринку, то в більш теплому Казахстані - 17%, а в Молдові - тільки 6,8%.

Загальні для ринків трьох розглянутих країн і ризики, що можуть негативно вплинути на розвиток. Головними серед них є:

  • ризик зростання собівартості через збільшення цін на енерго- та інші ресурси;
  • ризик політичної нестабільності;
  • ризик фінансової нестабільності;
  • ризик посилення державного регулювання і підвищення фіскального навантаження;
  • ризик посилення конкуренції з появою на ринку нових учасників;
  • ризик зниження врожайності через несприятливі погодні умови або виснаження грунтів.

Читати про ринок навісний с/г техніки в Україні

За результатами дослідження ринків устаткування для очищення та сушіння зерна в Україні, Казахстані і Молдові його ініціатору були надані рекомендації щодо мінімізації зазначених вище ризиків і максимізації ефективності діяльності на цих ринках.

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 11.10.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами