Щоб життя малиною здалося: підготовлений бізнес-план організації комплексу по вирощуванню малини і виробництву малинового соку
5700

Щоб життя малиною здалося: підготовлений бізнес-план організації комплексу по вирощуванню малини і виробництву малинового соку

У нашій культурі малина асоціюється з найкращою стороною життя. І це не випадково, адже дана ягода не тільки дуже смачна, але і не менш корисна для здоров'я. Сучасна тенденція залучення все більшої кількості населення до здорового харчування сприяє зростанню попиту на ягоди в свіжому і переробленому вигляді. Тому далекоглядні українські фермери вже сьогодні закладають фундамент свого майбутнього процвітання шляхом створення і розширення ягідних посадок. Аналітики Pro-Consulting вирішили допомогти нашим аграрним інвесторам не втрачати дорогоцінний час і написали для них бізнес-план створення підприємства, яке не тільки буде вирощувати малину, але і заморожувати її, і частково переробляти в сік.

Сьогодні вирощувати малину набагато вигідніше, ніж десять років тому. Завдяки використанню нових сортів і застосуванню вдосконаленої технології догляду за посадками, середня врожайність малини і ожини з 2010 року зросла майже на 30%.

А в деяких регіонах продуктивність малини набагато вище середньої. Так, в Рівненській області у 2017 році зафіксована урожайність в 140,2 ц/га, в Хмельницькій - 95,7 ц/га, в Кіровоградській, Вінницькій, Харківській областях - понад 80 ц/га.

Відомо, що свіжа малина - швидкопсувний продукт, саме це відвертає від неї деяких фермерів. Але лякатися того, що врожай пропаде, не потрібно, а потрібно всього лише налагодити переробку зібраної ягоди відповідно до напрямів її використання.

Згідно з нашим бізнес-планом, для вирощування малини відводиться 30 гектарів. Із зібраного врожаю, 30% буде продаватися в свіжому вигляді відразу після збору (серпень-вересень), 60% піде на заморозку і реалізується пізніше (жовтень-лютий), а 10% послужить сировиною для малинового соку, який піде в продаж у вересні-листопаді. Таким чином, ми зведемо втрати малини до мінімуму.

Зрозуміло, що подібне комплексне підприємство повинно володіти високою технічною оснащеністю. Для догляду за посадками потрібно сільськогосподарська техніка на суму понад 170 тис. доларів.

Устаткування для фасування, зберігання і шокової заморозки ягід буде коштувати близько 78 тис. дол. І невелика лінія по виробництву соку потягне ще приблизно на $ 26 тис.

У загальній структурі інвестиційних витрат, витрати на обладнання займають більше половини. Ще чверть піде на посадкову кампанію, решта - на будівельні та інші роботи.

Тепер про приємне - про доходи. Найвагоміший їх джерело - це продаж замороженої малини (63% в загальному обсязі), ще 25% додасть реалізація свіжих ягід і 12% - збут соку.

Рентабельність продажів нашого ягідного комплексу розрахована на рівні 25-27%. Іншими словами, кожен долар доходу буде приносити інвестору до 27 центів чистого прибутку.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 09.04.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами