Бізнес-ідея вирощування трюфелів: делікатеси з дубового гаю в своєму саду
2831

Бізнес-ідея вирощування трюфелів: делікатеси з дубового гаю в своєму саду

Багатьом відомий дорогий делікатесний гриб трюфель, правда, мало хто його бачив на власні очі, а тим більше збирали особисто. Можливо навіть хтось викидав такі гриби через незнання, і з цієї ж причини не шкодує про це. Тим часом, ринкова ціна кілограма трюфеля часом перевищує 2000 євро. Наприклад, з неврожайного 2017 році ціна п'ємонтского трюфеля піднімалася до 5,5 тис. євро за один кілограм.

Якщо хтось подумає, що трюфель - це гриб тільки лісів Франції, Швейцарії або Північної Італії, то буде неправий. В Україні його давно і успішно збирають в Західній Україні за допомогою спеціально навчених собак або навіть свиней. Правда, трюфель, зростаючий у нас в дикій природі, занесений до Червоної Книги, і його збиральництво незаконно, але це наших людей, як правило, не зупиняє, адже це вигідніше, наприклад, видобутку бурштину.

Читати про бізнес-план вирощування журавлини в Україні

Разом з тим «золотий» гриб можна виростити цілком легально у власному саду. Такі напрацювання в нашій країні вже є. Так, вінницький фермер Олександр Джига посадив плантацію трюфелів на площі 1 га і цілком задоволений першими результатами. Чому першими? Тому що виростити трюфель - це, як писали класики, "не єшака купити». При правильному дотриманні технології, гриби можна буде починати збирати лише на 4-5 рік після посадки, але зате ще через 10 років на одному гектарі буде виростати до 80 кг трюфелів на рік. Погодьтеся, така гра варта свічок.

Додаткову привабливість бізнес-ідеї зайнятися вирощуванням трюфелів додає те, що вони прекрасно розвиваються в коренях не тільки дуба, а й волоського горіха, і фундука. Таким чином, придбавши в компанії Pro Capital Investment бізнес-план організації горіхового саду, можна відразу ж задуматися про підсадження туди цінного гриба. Причому, трюфель, будучи симбіонтом дерев, не тільки не завдає їм шкоди, а й сприяє підвищенню врожайності.

Вирощування нуту в Україні - купити готовий бізнес-план

В рамках невеликої статті ми не можемо розповісти про всі тонкощі вирощування трюфелів, а їх в цій справі чимало. Чого вартатільки правильна підготовка грунту. До речі, трюфелеводи Нової Зеландії і Австралії навчилися ідеально підбирати склад грунту для трюфелів в лабораторних умовах спеціалізованих ферм. Уже згаданий вище Олександр Джига робив розширений аналіз грунту з місць, де трюфелі ростуть в природних умовах. Весь цей досвід можна узагальнити і розробити комплексний бізнес-план вирощування трюфелів в Україні, звичайно, при наявності інтересу з боку потенційних інвесторів. А в тому, що результат реалізації такої бізнес-ідеї буде позитивним, немає ніяких сумнівів, адже ще за часів Російської імперії з території сьогоднішньої України до Франції експортували десятки тонн трюфелів на рік.

Замовити бізнес-план для свого проекту

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами