Аналіз сільськогосподарської галузі в Україні: проміжний підрахунок втрат
2331

Аналіз сільськогосподарської галузі в Україні: проміжний підрахунок втрат

С/г галузь в Україні до війни була одним із локомотивів економіки нашої країни та суттєвим джерелом доходів від експорту продовольства та сировини для його виготовлення.

Втрата, завдана ринкам сільськогосподарської галузі в Україні від військових дій, призвела і продовжує призводити до величезних втрат як у натуральному, так і грошовому вираженнях.

Моніторинг сільськогосподарської галузі в Україні показує, що найбільшим його елементом, що постраждав, є сільськогосподарські угіддя. Втрата від знищення або пошкодження полів та не зібраного з них урожаю оцінюється у суму 2135 млн. доларів США.

Готовий аналіз сільськогосподарської галузі України (2022 рік) – ознайомтеся зі структурою звіту, статтю про який ви зараз читаєте

Українські сільськогосподарські землі ушкоджуються і від прямого фізичного впливу, і від забруднення мінам, а також боєприпасами, що не розірвалися. Для обстеження та розмінування угідь у зонах бойових дій потрібно близько 436 млн. доларів США.

Ринки сільськогосподарської галузі України, особливо у південних регіонах, чутливі до наявності та стану іригаційних споруд. Ремонт та заміна пошкодженої інфраструктури зрошення полів вимагатиме витрат на суму близько 225 млн доларів США.

Також може зацікавити: Готовий аналіз імпорту зерноочисних машин в Україну (2022 рік)

Найбільші втрати суб'єкти сільськогосподарської галузі в Україні зазнають від неможливості зібрати врожай у районах активних боїв, на замінованих угіддях та окупованих територіях. Незібраними залишаться озимі культури на площі приблизно 2,4 млн га, що спричинить збитки на суму близько 1,435 млрд доларів США.

Другим за обсягом втрат на ринках сільськогосподарської галузі в Україні є збитки від знищення та пошкодження сільськогосподарської техніки. Аграрії семи областей країни, де відбувалися бойові дії, втратили сумарно понад 2280 машин і тракторів, які могли б бути задіяні у проведенні жнив та посівних робіт. Вартість заміни та ремонту пошкодженого обладнання оцінюється в 926,1 млн. доларів США.

Готовий аналіз ринку тракторів та комбайнів в Україні (2020 рік) – ми можемо оновити цей або будь-який інший звіт за вашим запитом

Зруйновані внаслідок ударів зерносховища вимагатимуть для заміни та ремонту 272 млн дол. США.

Через мобілізаційні заходи, переміщення частини населення через війну за кордон суттєво зменшилися трудові ресурси на ринках сільськогосподарської галузі в Україні. Деякі сільськогосподарські підприємства, особливо у прикордонних регіонах, через брак робочої сили змушені призупинити чи сильно скоротити діяльність.

Готовий аналіз ринку тепличної зелені та овочів в Україні (2022 рік) – вас може зацікавити дане дослідження ринку

Аналіз сільськогосподарської галузі в Україні показує, що через вплив зазначених вище військових факторів вітчизняні аграрії зберуть урожаю на 30-40% менше.

Скорочення виробництва продукції на ринках сільськогосподарської галузі в Україні відбувається і через загибель сільськогосподарських тварин. Худоба та птиця страждають не тільки від прямого впливу озброєння, що застосовується в боях, а й від неможливості доступу на ферми в районах бойових дій, постачання кормів та забезпечення ветеринарного обслуговування. Внаслідок цього вже загинуло 92 тис. голів великої рогатої худоби, 42 тис. голів овець і кіз, 258 тис. свиней та понад 5700 тис. голів птиці.

За темою: Аналіз ринку яловичини в Україні, Ізраїлі, Китаї та країнах MENA у 2017 – 5 міс. 2022 р.

За результатами дослідження сільськогосподарської галузі в Україні можна прогнозувати, що основним джерелом продовольства для забезпечення внутрішньої потреби країни та експорту стануть найменш постраждалі від війни західні та центральні регіони. Сільськогосподарський потенціал східних та південних областей почне відновлюватись після закінчення військових дій. Для цього необхідно буде задіяти зовнішні фінансові ресурси у рамках міжнародних програм.

Більше 2000 готових звітів по ринках світу та України – перейдіть до каталогу та ознайомтеся з кейсами Pro-Consulting

Важливе значення для функціонування ринків сільськогосподарської галузі в Україні матиме розбудова логістики доставки продукції на експорт. Очікується, що експортні потоки будуть частково перенаправлені із чорноморських портів у західному напрямку через Польщу та Болгарію залізничним та автомобільним транспортом. Якщо не вдасться вивезти на продаж перехідні залишки торішнього врожаю, Україна зіткнеться з проблемою нестачі сховищ для нового збору. Виходом може стати використання модульних конструкцій, тимчасових варіантів зберігання у рукавах та поліетиленових пакетах, які обіцяли надати західні країни. Однак тривале використання подібних варіантів зберігання врожаю небажане через зниження якості продукції, що зберігається.

Для отримання актуальної інформації про цю економічну сферу замовляйте новий аналіз сільськогосподарської галузі в Україні в компанії Pro-Consulting.

Ринок свинини у Дніпрі та Дніпропетровській області України – також прочитайте цей матеріал

Джерело: Pro-Consulting

Дата розміщення: 01.09.2022
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами