СЕС як можливість часткового переходу на чисту енергетику у країнах регіону Gulf – Pro-Consulting
1727

СЕС як можливість часткового переходу на чисту енергетику у країнах регіону Gulf – Pro-Consulting

Питання залежності від традиційних джерел енергії в останнє десятиліття все більше порушується як у розвинених, так і країнах, що розвиваються. Глобальна енергетична криза та потреба у зниженні «вуглецевого сліду» посилили потребу в переході на екологічно чисті джерела енергії. Ключову роль у підвищенні рівня використання відновлюваної енергетики грає політика держав та їх готовність стимулювати дані процеси.

Країни регіону Gulf, такі як ОАЕ, Саудівська Аравія, Оман, Катар, Кувейт і Бахрейн є одними з найбільш залежних від таких традиційних джерел, як нафта і газ, оскільки мають одні з найбільших запасів даних ресурсів у світі. Виробництво електроенергії з цих джерел у країнах регіону зазвичай відбувається в рівних пропорціях від 40 до 50%, варіюючи залежно від обсягу запасів конкретного ресурсу в країні, а ось частка ВДЕ для всіх країн регіону становить до 1%.

За темою: Аналіз ринку СЕС у країнах Центральної та Західної Європи (2022 рік)

Однією з основних перешкод для розвитку відновлюваної енергетики у регіоні є високий рівень державного втручання та монополізації енергетичних ринків. Для країн у регіоні Gulf характерне державне регулювання енергетичної галузі як для традиційних джерел, так і для чистих. Ринки більшості з них до 2000-2010 рр. були закриті для входу приватних компаній, а в деяких, як, наприклад, Кувейт і Бахрейн, досі існують обмеження на певну діяльність у цій галузі. За законодавством деяких країн цього регіону (Об'єднані Арабські Емірати, Кувейт, Бахрейн), іноземна компанія не може бути 100% власником, оскільки необхідно, щоб певна частка належала компанії, зареєстрованої всередині країни.

Готовий аналіз ринку СЕС у країнах регіону Gulf (2022 рік) – ознайомтеся зі структурою дослідження ринку, статтю про який ви зараз читаєте

При цьому регіон Gulf, що знаходиться на Аравійському півострові, має одні з найкращих показників за рівнем сонячних інсоляцій, а отже, і високий потенціал для розвитку галузі сонячної енергетики. Також у регіоні найпопулярнішою є галузь вітроенергетики. Важливу роль має доступність значних фінансових ресурсів для інвестування в інфраструктурні проекти в країнах Аравійського півострова і акцент на великі потужності.

На діаграмі, представленій нижче, продемонстровано динаміку зміни розмірів встановленої потужності СЕС країнами регіону. На даний момент уряди таких країн, як ОАЕ, Саудівська Аравія та Оман почали активно запускати державні інвестиційні програми з різноманітними стимулами для залучення іноземних інвесторів у галузь ВДЕ, тому для цих країн характерні найбільший приріст встановлених потужностей.

Аналітичне дослідження ринку – дізнайтесь про можливості аналізу та прогнозування вашого ринку

Динаміка зміни показників країн (регіон Gulf), МВт

Джерело: оцінка Pro-Consulting

Об'єднані Арабські Емірати дуже активно розвивають напрямок сонячної енергетики, яка є практично єдиним джерелом енергії з відновлюваних джерел у країні. В ОАЕ будується найбільша у світі концентрована сонячна електростанція потужністю 5000 МВт, а також дві СЕС потужностями 2000 і 700 МВт.

Також цікаво: Готовий аналіз ринку СЕС у Балканських країнах (2022 рік)

За період 2019-2021 років частка проектів із будівництва наземних СЕС у загальній кількості проектів енергетичної сфери у Саудівській Аравії значно зросла. Країна є лідером за кількістю проектів СЕС у регіоні. У планах Королівства ввести в експлуатацію усі 12 наземних СЕС до кінця 2023 року. На стадії будівництва перебувають три наземні станції, інші 9 станцій - на стадії розробки.

В Омані на даний момент на етапі будівництва знаходиться один проект – сонячна фотоелектрична електростанція Ibri 2 потужністю 500 МВт, а також йде підготовка до будівництва для двох нових сонячних IPP – Manah I та Manah II – які генеруватимуть у сукупності 1 – 1,2 ГВт енергії.

Готовий аналіз ринку СЕС для власного споживання в Україні (2020 рік) – Pro-Consulting може актуалізувати цей чи будь-який інший звіт за вашим запитом

У Катарі, Кувейті та Бахрейні галузь знаходиться у зародковому стані. Станом на 2022 рік у Кувейті на стадії реалізації знаходяться 2 проекти з будівництва СЕС, у Бахрейні та Катарі – за одним проектом.

Загалом у регіоні Gulf очікуються найзначніші темпи приросту порівняно з розвиненими європейськими та Балканськими країнами у разі реалізації запланованих проектів. Найбільше збільшуватимуться показники ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії за рахунок масштабних проектів, які значно перевищують існуючі на сьогодні потужності СЕС цих країн. У Катарі, Кувейті та Бахрейні зростання відбуватимуться трохи повільніше через меншу кількість запланованих проектів. Сприятливими факторами для розвитку галузі СЕС є сприятливі кліматичні умови, обмеженість традиційних джерел, ставка на великі потужності, значна державна підтримка та інвестиції.

Можливо зацікавить: Аналіз ринку авіаційного палива, метанолу та зрідженого газу в Україні та країнах Європи (2022 рік)

Джерело: Pro-Consulting

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами