Зелень потече рікою: наш бізнес-план допоможе створити ефективний тепличний комплекс з вирощування салату
2140

Зелень потече рікою: наш бізнес-план допоможе створити ефективний тепличний комплекс з вирощування салату

Сучасну людину важко здивувати наявністю на прилавках свіжих овочів в зимовий час. Навпаки, споживання натуральних вітамінів круглий рік є головним елементом системи здорового харчування, що набуває все більшої популярності серед українського населення. Разом з тим, у нас ще недостатньо тепличних господарств для повного забезпечення зростаючого попиту на позасезонні овочі. Вітчизняна продукція закритого грунту займає на ринку не більше половини від загального обсягу, залишаючи решту на відкуп імпортерам. Більшість теплиць знаходиться на присадибних ділянках наших громадян і вирощуються в них в основному огірки (50%) і помідори (44%). На частку інших культур, включаючи салати, припадає лише 6% врожаю.


Динаміка виробництва овочів закритого грунту

За даними Держкомстату,
          1 дані за 2013-2016рр. наведено без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції

Свіжий салат займає все більше місця в українському меню, конкуруючи з традиційною капустою. Дивно, але Україна, маючи в своєму розпорядженні прекрасні умови для вирощування зелені, змушена нарощувати імпорт салату латук переважно з Іспанії та Італії, а експорт цієї рослини в останні роки навпаки падає.


Динаміка експорту-імпорту салату латук по роках, тонн


 
У той же час, тепличне господарство, озброєне сучасними високоефективними технологіями, здатне збирати щорічно до 12 врожаїв першокласної зелені. Розвиток цього напрямку агробізнесу дозволить замістити частину імпортних поставок даної продукції на внутрішньому ринку і збільшити її експорт за кордон.


Для створення тепличного комплексу, що спеціалізується на салатах і зелені, площею один гектар будуть потрібні інвестиції в розмірі 3,3 млн євро. Всі розрахунки наведені в бізнес-плані, розробленому фахівцями Pro-Consulting.


Розмістити теплиці можна практично в будь-якому регіоні України, клімат якого характеризується позитивними середньорічними температурами, що дозволить домогтися високої врожайності при низьких енерговитратах. Реалізація продукції буде здійснюватися через великі оптові компанії, що мають налагоджені канали збуту в вітчизняних торгових мережах і виходи на закордонні ринки.


Фінансові розрахунки, проведені при складанні бізнес-плану, показують, що рентабельність продажів нового тепличного комплексу буде знаходитися на рівні 31,1%. Іншими словами, кожен євро доходу підприємства буде містити більше 31 цента чистого прибутку.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами