Трава, та не та: вирощувати технічну коноплю в Україні вигідно вже сьогодні
6938

Трава, та не та: вирощувати технічну коноплю в Україні вигідно вже сьогодні

Конопля є однією з найцікавіших в споживчому і комерційному плані культурних рослин. Ще в 1916 році вона була визнана Міністерством сільського господарства США найбільш рентабельною культурою. З тих пір багато чого змінилося, і перш за все те, що конопля потрапила під приціл боротьби з розповсюдженням наркотиків. Незмінними залишилися тільки високі споживчі якості конопель і продукції з неї.

Природно, мова йде про технічну коноплю. Вона містить настільки мало тетрагідроканнабінолу, що додає коноплям наркотичні властивості, що стає абсолютно марною для наркоманів. Однак, технічні коноплі як не можна краще підходять для виготовлення продуктів харчування, кормів для худоби, текстильних виробів, косметичних і медичних препаратів, будівельних матеріалів і багато чого іншого. Так що, бізнес-ідеї, пов'язані з вирощуванням в Україні технічних конопель та їх переробкою, надзвичайно актуальні і розумні.

Читати про бізнес-план вирощування та переробки льону

За розрахунками фахівців консалтингової компанії Pro-Consulting, що розробляють бізнес-плани організації підприємств в різних галузях промисловості, рентабельність виробництва технічних конопель сьогодні досягає 50%. Все тому, що вітчизняні фермери ще не оговталися від удару по конопляному бізнесу, який завдала огульна антинаркотична кампанія, і в даний час цією культурою засіяно в Україні всього близько 4 тис. гектарів земель. Те, наскільки це не відповідає потенційним можливостям країни в цій сфері, видно при порівнянні з аналогічним показником України до здобуття незалежності. Тоді, Українська РСР мала посіви конопель загальною площею 120 тис. га і 35 заводів по її переробці. Сьогодні все це втрачено, але цілком може бути відроджено на новому якісному рівні.

Читати про бізнес-план вирощування органічних ягід

На думку аналітиків Pro-Consulting, використавши хороший бізнес-план організації вирощування конопель, український фермер тільки на насінні може заробляти 500-700 доларів на гектарі, додавши до цього переробку соломи (трести), він буде отримувати ще 2000 доларів з га.

Якщо ж на законодавчому рівні буде знята заборона на вирощування наркотичної коноплі в медичних і рекреаційних цілях, то рентабельність конопляного бізнесу просто зашкалить. Адже на суцвіттях і листі конопель можна отримувати до 100 тис. доларів з гектара.

Читати про бізнес-план виробництва вівсяного молока

Таким чином, конопляний бізнес варто освоювати вже сьогодні, не чекаючи, коли на ринку з'являться численні конкуренти, і ціни на вирощену  сировину впадуть. А провести маркетингове дослідження цього ринку, на основі якого скласти бізнес-план організації ефективного господарства по вирощуванню технічних конопель можна за допомогою консалтингової компанії Pro-Consulting.

Замовити бізнес-план (UNIDO)

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 23.08.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами