Торг тут доречний, але обмежений: аналіз результатів експертного опитування в сегменті нерухомості
4325

Торг тут доречний, але обмежений: аналіз результатів експертного опитування в сегменті нерухомості

Ринок нерухомості України після 2014 року перебував під впливом негативних факторів, пов'язаних з падінням купівельної спроможності населення, нестабільністю банківської системи, високим рівнем інфляції та інших. Однак, останнім часом в цій сфері намітилися деякі позитивні тенденції, виявити які допомогло проведення компанією Pro-Consulting опитування експертів ринку нерухомості.

Аналіз результатів експертного опитування в сегменті нерухомості показує, що в загальному обсязі нового будівництва переважають об'єкти житлової нерухомості. У 2018 році їх частка склала 77,1%, тоді як комерційної нерухомості в минулому році було закладено всього 22,9% від загальної площі новобудов.

Хоча пропозиція житлової нерухомості на українському ринку все ще перевищує попит, але спостерігається зростання кількості угод в цьому сегменті. Так, за даними Міністерства юстиції України, в 2018 році було продано житла на 4,7% більше, ніж роком раніше. Лідером за активністю на ринку нерухомості серед регіонів України є місто Київ, в якому в минулому році щомісячно продавалося в середньому 5,6 тис. квартир. Всього за 2018 рік у Києві зроблено 67,3 тис. транзакцій на ринку житла, друге місце за цим показником у Дніпропетровській області - 45,9 тис. транзакцій, третє - у Харківській області - 43,4 тис.транзакцій. Найбільша частка угод (41,3%) припадає на квартири вартістю від 30 тис. до 100 тис. доларів США.

Готові дослідження ринків галузі нерухомості

Можливості торгу при покупці квартири на первинному ринку, тобто у забудовника, як правило відсутні. Замість цього, покупцям пропонуються різні умови розстрочки, знижки при 100% оплаті та інші акційні пропозиції. На вторинному ринку є деякий простір для торгу, яке становить в середньому 3-5%. Максимальну знижку (до 10%) можна отримати на квартиру, яка продається в терміновому порядку або вимагає значних вкладень в ремонт. Основним фактором, що спонукає продавця знижувати ціну, є терміновість продажу квартири.

Значно більших знижок (до 20%) можна домогтися при покупці будинку з ділянкою. У структурі пропозиції в цьому сегменті ринку найбільшу частку (48%) займають домоволодіння вартістю до 100 тис. доларів, об'єкти від 100 тис. до 200 тис. становлять 23% пропозицій. Найбільшим попитом в Києві і області користуються будинки до 150-200 м2 і ділянкою до 20 соток, розташовані в Бучі, Ірпені, Броварах, Конча-Заспі, Іванкові, Підгірцях та інших околицях столиці. На підсумкову ціну угоди купівлі-продажу домоволодіння найбільше впливають терміновість, віддаленість від міста, розвиненість інфраструктури, безпека району. Останні два фактори призвели до зниження останнім часом попиту на будинки в елітному київському селищі Конча-Заспа.

Читати про ринок систем «розумний дім» в Україні

Власники комерційної нерухомості зазвичай не поспішають знижувати ціну при торзі, оскільки розуміють перспективність вкладень в такі об'єкти в умовах відновлення і зростання економіки України. Середній розмір знижки в цьому сегменті ринку нерухомості становить 2-5% і лише в разі термінового продажу може досягати 10%. Основним фактором, що впливає на ціну, тут служить прогнозний термін окупності інвестицій. Найбільш ліквідними об'єктами торгово-офісної нерухомості є приміщення, розміщені на першому поверсі, мають фасадні вхід і вікна, з хорошою прохідністю, важливо також розташування в районі зі зручною транспортною розв'язкою і недалеко від зупинок громадського транспорту.

За результатами аналізу експертного опитування в сегменті нерухомості можна виділити наступні тенденції розвитку даного ринку:

  • стабільні темпи нового будівництва сприяють збільшенню кількості пропозицій;
  • найбільш затребуване житло з невеликою площею (одно- і двокімнатні квартири), попит на домоволодіння знижується;
  • новобудови користуються великим попитом, ніж вторинне житло;
  • поступово відновлюється іпотечне кредитування.

Читати про ринок житлової нерухомості України

За прогнозами експертів, ціни на житло продовжать рости, особливо на об'єкти економ-класу. Цьому сприяє збільшення собівартості будівництва через подорожчання будматеріалів, транспортних послуг, палива, зростання відсоткових ставок по кредитах. Незважаючи на це, очікується, що позитивні тенденції на ринку нерухомості, що намітилися в 2018 році, продовжаться в середньостроковій перспективі.

Замовити дослідження іншого ринку

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 02.10.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами