В очікуванні нового підйому: аналіз ринку житлової нерухомості України
4381

В очікуванні нового підйому: аналіз ринку житлової нерухомості України

Динаміка ринку житлової нерухомості в Україні в 2012-2018 році носила, як кажуть інженери, хвильовий характер. Мається на увазі, що підйоми чергувалися зі спадами приблизно через рівні проміжки часу. Головним модулятором такої поведінки ринку стали події 2014 року і їх наслідки. З економічною і політичною кризою, яку спричинили початок військових дій на сході країни і втрата Криму, багато будівельних проектів були заморожені. Про що говорить і скорочення споживання залізобетонних конструкцій в 2014 році. В цей же період починаються проблеми в фінансовому секторі. Крім того, переселенці переїжджали із зони бойових дій в більш спокійні регіони. Ці два фактори викликали пожвавлення ринку житлової нерухомості в 2015-2016 роках.

Справа в тому, що в умовах фінансової нестабільності багато банків втратили стійкість і довіру клієнтів. Останні ж, для того щоб зберегти свої кошти, стали знімати їх з депозитів і вкладати в нерухомість. Переселенці, у кого були гроші, також почали купувати житло. Однак обидва описаних вище каталізатора ринку житлової нерухомості поступово зійшли нанівець, попит на нове житло впав, і в 2017-2018 роках даний ринок знову пішов на спад.

У Київському регіоні та безпосередньо в столиці ринок житлової нерухомості коливався в унісон із загальноукраїнським, але амплітуда спаду була меншою. Велика стабільність ринку пояснюється статусом регіону, як центру адміністративної, політичної та ділової активності України, що володіє більшою привабливістю для людей та інвестиційною привабливістю.

Описані вище процеси на ринку житла в останні роки можна проілюструвати динамікою капітальних вкладень в нього. При її аналізі слід враховувати, що дана динаміка представлена ​​в національній валюті, яка в 2014-2015 знецінилася в три рази, а офіційна інфляція в ці роки склала 24,9% і 43,3% відповідно. Крім того, інвестиції перетворюються в нерухомість з деяким тимчасовим лагом, необхідним для побудови будинку. Тому приросту обсягів будівництва найближчим часом можна очікувати тільки в Києві, оскільки збільшення капітальних інвестицій в столиці в 2017 році (+ 23,4%) випереджає зростання вартості будівельно-монтажних робіт (+ 21,3% в листопаді 2018 року по порівнянні з листопадом 2017 го).

Наступне пожвавлення ринку житла буде відбуватися в міру збільшення купівельної спроможності населення України внаслідок розвитку економіки країни і нового масового запуску іпотечного кредитування.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

 

Дата розміщення: 25.01.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами