Ринок насіння соняшнику та фісташок у Європі (Австрії, Туреччині та Румунії): особливості
647

Ринок насіння соняшнику та фісташок у Європі (Австрії, Туреччині та Румунії): особливості

Аналіз ринку насіння соняшнику та фісташок в Австрії, Туреччині та Румунії проведено компанією Pro-Consulting у лютому 2024 року. Маркетингове дослідження дало змогу отримати відомості про:

 • загальні показники і динаміку ємності ринку насіння соняшнику і фісташок в Австрії, Туреччині та Румунії за період 2019-2022 років;
 • сегментацію даного ринку за асортиментом і походженням продукції;
 • фактори, що мають найбільший вплив на ринок фісташок і насіння соняшнику в Австрії, Туреччині та Румунії, тенденції та проблеми його розвитку;
 • асортимент та канали збуту цільової продукції, представленої в даних країнах;
 • середні ціни на товари ринку насіння соняшнику та фісташок в Австрії, Туреччині та Румунії;
 • прогноз розвитку цього ринку на період до 2025 року.

Готовий аналіз ринку насіння соняшнику та фісташок у Європі (Австрії, Туреччині та Румунії) можна придбати на сайті компанії. Також вас може зацікавити готовий аналіз ринку насіння соняшнику і фісташок в Україні - перегляньте структуру дослідження. Будь-який звіт може бути актуалізований і адаптований під цілі та завдання вашого підприємства.

Моніторинг ринку насіння соняшнику та фісташок в Австрії, Туреччині та Румунії дав змогу виявити географічні особливості, пов'язані з локальними культурами споживання цільових товарів.

Так, у Туреччині споживачі більше купують насіння в шкаралупі та самостійно його очищають під час вживання. Мешканці Румунії та Австрії більш схильні купувати очищене і підготовлене для вживання в їжу насіння, а неочищене насіння в цих країнах частіше купують як корм для птахів.

Можливо, вам буде корисною аналітика і з готового аналізу ринку горіхів в Україні, який, так само як і аналіз ринку фруктів і горіхів в Азербайджані, країнах Каспійсько-Чорноморського регіону та у світі, можуть бути оновлені за вашим запитом.

Якщо ж ви плануєте аналізувати свій ринок за власним технічним завданням, збережіть собі посилання на типову структуру дослідження ринку.

У Туреччині більше, ніж в інших розглянутих країнах, поширене споживання насіння соняшнику, гарбуза, кавуна, а також фісташок та інших горіхів як самостійної готової їжі. У Румунії та Австрії товари ринку насіння соняшнику та фісташок більше використовується як інгредієнти в складних продуктах харчування. Водночас у європейських країнах продовжує поширюватися тренд здорового способу життя, який сприяє підвищенню популярності вживання в їжу насіння та горіхів.

Серед інших характерних рис і тенденцій розвитку ринку насіння соняшнику та фісташок в Австрії, Туреччині та Румунії можна виділити такі:

 • ринок фісташок в Австрії та Румунії повністю заповнений імпортною продукцією;
 • Туреччина є одним із найбільших споживачів і водночас виробників фісташок у світі, самостійно забезпечуючи власний ринок; у зв'язку з тим, що фісташкові дерева дають гарний врожай лише раз на два роки, їхні виробники потребують потужностей для тривалого зберігання горіхів; у період неврожаю фісташок активізується їхній імпорт;
 • Румунія перебуває серед лідерів з виробництва насіння соняшнику в Євросоюзі;
 • споживачі Австрії використовують товари ринку фісташок і насіння соняшнику здебільшого як інгредієнти до салатів, кулінарних виробів та інших страв, тож ринок цієї країни насичений очищеним насінням і горіхами;
 • повідомляємо вам, що в магазині готових проєктів - понад 2400 готових ринкових звітів. Скористайтеся пошуком за ключовим словом у каталозі та знайдіть уже готовий звіт по своєму ринку.

   

Ємність ринку насіння соняшнику і фісташок в Австрії, Туреччині та Румунії оцінювалася в процесі дослідження за показником середнього споживання. У результаті загальний обсяг цього ринку трьох країн склав:

 • у сегменті насіння соняшнику - 207-253 тис. тонн;
 • у сегменті фісташок - 100-200 тис. тонн.

За підсумками 2022 року ринок фісташок і насіння соняшнику в Австрії, Туреччині та Румунії зріс в обох продуктових сегментах - на 22% і 15% відповідно. У 2023 році на стан даного ринку вплине очікуваний невисокий урожай фісташок у Туреччині.

Аналіз ринку насіння соняшнику і фісташок в Австрії, Туреччині та Румунії охоплює також сегментацію асортименту цільової продукції, представленої в роздрібних магазинах кожної з країн, за видами, розміром упаковки і цінами.

Детальну інформацію про дану сферу бізнесу, особливості її функціонування в охоплених аналізом країнах, моделі та прогнози розвитку можна взяти з матеріалів маркетингового дослідження ринку насіння соняшнику і фісташок у Європі (Австрії, Туреччини та Румунії), розміщеного у магазині готових проєктів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Аграрний ринок в Україні: вплив війни

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами