Ринок риби та морепродуктів в Україні: на природу сподівайся, а сам не зівай
2371

Ринок риби та морепродуктів в Україні: на природу сподівайся, а сам не зівай

Ринок риби та морепродуктів в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2017 - 1 півріччя 2020 року. Маркетингове дослідження ринку включає визначення його загальних параметрів, сегментування за складовими, такими як ринок лососевих та інших видів продукції, виявлення головних чинників впливу і тенденцій розвитку. Готовий аналіз ринку морепродуктів і риби в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ринок риби та морепродуктів в Україні останнім часом опинився під впливом ряду факторів, які негативно позначилися на вітчизняному виробництві. Незважаючи на те, що наша країна має великі водні ресурси, виходи до двох морів, більше половини загального обсягу товарів на ринок морепродуктів і риби в Україні імпортується. Причинами такого стану справ є:

  • низька інвестиційна привабливість ринку риби і морепродуктів в Україні;
  • високий ступінь зношеності устаткування рибопромислового флоту і відсутність коштів на його модернізацію;
  • специфіка вирощування риби, яка полягає в її сезонності, збільшуються витрати на виробництво через подорожчання ресурсів і тривалому терміні окупності бізнесу.

Можливо, вас зацікавить матеріал про бізнес-план осетрової ферми - ознайомтеся з концепцією проекту

Аналіз ринку риби та морепродуктів в Україні показує, що кількість виробничих підприємств на ньому за період, що досліджувався щорічно скорочувалася в середньому на 10-11%. За даними Госрибагенства, близько 30% рибницьких господарств, що залишились, є збитковими, тому тенденція скорочення їх кількості найімовірніше продовжиться.

Також рекомендуємо матеріал про ринок заморожених м'ясних і рибних напівфабрикатів

Традиційними об'єктами аквакультури на ринку морепродуктів і риби в Україні є коропові, такі як короп, білий і строкатий товстолобик і їх гібриди, білий амур, карась. Разом з тим, аналіз ринку лососевих свідчить про перспективність вирощування такого виду, як райдужна форель. Також у вітчизняних рибоводів є позитивний досвід культивування європейського і кларієвого сома, щуки, осетрових - стерляді, російського осетра, севрюги, білуги, бестера, веслоноса. Для розвитку всіх цих напрямків аквакультури і поповнення ринку риби і морепродуктів в Україні необхідна наявність сприятливих економічних умов, складовими яких є:

  • рівень державної підтримки галузі;
  • динаміка доходів українців;
  • споживчі переваги;
  • курс національної валюти.

На сайті доступний готовий аналіз ринку риби і морепродуктів в Україні (2020р.) - ознайомтеся зі структурою готового звіту по ринку

Моніторинг ринку риби і морепродуктів в Україні дозволив простежити зміни в його структурі впродовж досліджуваного періоду. Так, співвідношення морської і річкової риби на ринку, яке почало змінюватися після втрати контролю над акваторією Криму в 2014 році, продовжилося і в наступні роки. Якщо в 2017-му частка річкових видів на ринку риби та морепродуктів в Україні становила 43%, то в наступному році вона зросла до 55%, а за підсумками першого півріччя 2020 року трохи зменшилася до 52%.

Також рекомендуємо почитати короткий аналіз с/г галузі в Україні

Що стосується структури імпорту на ринку морепродуктів і риби в Україні, то до основних видів продукції, що поставляється з-за кордону, відносяться оселедець, скумбрія, хек, мойва і лосось. Споживчий аналіз ринку морепродуктів і риби в Україні дозволив скласти рейтинг переваг вітчизняних покупців в сегменті імпортної риби:

  1. Оселедець
  2. Скумбрія
  3. Хек
  4. Салака
  5. Лосось
  6. Кілька
  7. Мінтай
  8. Мойва
  9. Сардини
  10. Нототенія

Більш розгорнуту інформацію про стан і перспективи розвитку даної сфери бізнесу можна отримати з матеріалу маркетингового дослідження ринку риби і морепродуктів в Україні, розміщеного в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Якщо у вас є ще пара хвилин, прочитайте матеріал про аналіз ринку лососевих в Україні

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами