Дослідження ринку лососевих в Україні: пора рівнятися на Норвегію
13596

Дослідження ринку лососевих в Україні: пора рівнятися на Норвегію

Компанія Pro-Consulting виконала дослідження ринку лососевих в Україні, таких як форель, сьомга, лосось, горбуша та інші. В результаті проведеної роботи визначено параметри даного ринку, важливі для виходу на нього нового учасника.

В цілому, споживання риби і морепродуктів в Україні в минулому році зросло на 17% в порівнянні з 2017-м і досягло 49,8 тис. тонн. Найбільшим попитом на нашому ринку користується оселедець, непогано продається також скумбрія, хек, салака, лосось, кілька і мойва. Середнє споживання риби і рибопродуктів на одну людину в Україні пережило спад в період кризи 2014-2015 років і стало збільшуватися, починаючи з 2017 року, але все ще не досягло рівня 2013-го.

Купити готове дослідження: ринок лососевих в Україні. 2019 р.

Пік попиту на рибу в нашій країні припадає на жовтень-грудень, в наступні місяці він дещо зменшується, але продовжує залишатися на високому рівні до березня, після чого падає до мінімальних значень в літній період. Що стосується лососевої риби, то вона відноситься до преміум-сегменту і купується більше на свята і різні урочистості, тому менше схильна до сезонних коливань попиту.

В Україні є хороша кормова база для розвитку рибництва - щорічно в країні виробляється близько 500 тисяч тонн соєвого і 4,8 мільйона тонн соняшникового шроту. Однак, штучне вирощування риби у нас все ще значно менш поширене, ніж вилов в природному середовищі. У структурі внутрішнього виробництва в минулому році частка аквакультури склала 21%.

На лососеві припадає близько 1% виловлюваної і вирощуваної в Україні риби. основну частину місцевого виробництва лососевих в Україні становить форель, її розведенням у 2018 році займалися 20 вітчизняних підприємств. Однак, їх потужностей недостатньо для задоволення навіть порівняно невеликого внутрішнього попиту на червону рибу, тому значна частина лососевих в Україну імпортується. Основним постачальником є ​​Норвегія, яка виростила в минулому році на своїх фермах 1,4 млн тонн лосося. Що стосується експорту даного виду риби з нашої країни, то він здійснюється лише в незначних обсягах.

Читати про бізнес-план організації осетрової ферми

За результатами аналізу ринку лососевих в Україні можна зробити висновок про наявність досить сприятливих умов для виходу на нього нових учасників. Серед позитивних факторів: зростання внутрішнього споживання, який покривається в основному імпортом; наявність сировинної бази; нереалізований експортний потенціал. Перспективність інвестицій в рибну галузь на території України була підтверджена розрахунками, виконаними в рамках розробки бізнес-плану ферми з розведення риби з використанням установки замкнутого водопостачання.

Маркетингове дослідження - навіщо вам це потрібно? - читати 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 18.10.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами