Коли колір відповідає змісту: представляємо бізнес-план організації підприємства з вирощування обліпихи
1081

Коли колір відповідає змісту: представляємо бізнес-план організації підприємства з вирощування обліпихи

Обліпиха. Коли бачиш це дерево, гілки якого покриті гарними золотистими ягодами, мимоволі на думку спадає давньогрецька легенда про сад Гесперид, де росли золоті плоди. Яблука з цього саду мали властивість повертати молодість, обліпиха ж, хоч і не настільки могутня, але все ж теж дуже корисна і здатна приносити непоганий дохід садівнику.

Ягоди обліпихи сьогодні використовуються в харчовій промисловості, медицині, косметології та їх ринок стає дедалі більше. Якщо в 2012 році його глобальний обсяг становив 12,9 млрд доларів, то в 2017-му він зріс до 18 млрд.

Ви можете дізнатися будь-які показники вашого ринку, а також отримати прогнози його розвитку на базі проведеного аналізу ринку

Серед продуктів переробки обліпихи особливо затребуваним і цінним є олія обліпихи, невелика пляшка якої стоїть в Європі від 45 до 75 доларів.

Аналітики компанії Pro-Consulting пропонують почати обліпиховий бізнес з виробництва сировини. З цією метою розроблено бізнес-план організації підприємства з вирощування обліпихи. Проектом передбачена закладка саду на площі 10 гектарів і подальший продаж врожаю в свіжому і замороженому вигляді.

Для створення господарства будуть потрібні вкладення в сумі $ 500-550 тис. Їх можна скоротити приблизно на третину, якщо виключити зі складу комплексу лінію заморозки, але тоді звужуються можливості по реалізації ягід.

Можливо вас зацікавить матеріал про бізнес-ідею вирощування журавлини

Перший урожай буде отримано на другий рік після посадки 2-х річних саджанців. Бізнес-планом організації підприємства з вирощування обліпихи передбачено застосування оптимальних технологій догляду за рослинами в залежності від сорту, типу ґрунту і кліматичних умов місцевості.

З усіма роботами на ділянці впораються 16 осіб, десять з яких є сезонними працівниками. Це дозволить оптимізувати величину фонду заробітної плати підприємства.

Деяка кількість зібраного врожаю продаватиметься в свіжому вигляді, але основний дохід передбачено отримувати від реалізації заморожених ягід в міжсезоння.

Пропонуємо Вам ознайомитися зі статтею про бізнес-ідею вирощування слив в Україні

Відповідно до розрахунків, виконаних в рамках бізнес-плану організації підприємства з вирощування обліпихи, дохід від продажів вже першого врожаю складе $ 170 тис. І буде збільшуватися щорічно в міру дорослішання рослин аж до $ 800 тис. Таким чином через кілька років можна буде окупити всі вкладення і отримати додаткові кошти для розвитку виробництва, але це тема для окремого бізнес-плану.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами