Експертне опитування по ринку нерухомості в Україні: грошей стає менше, покупці торгуються більше
486

Експертне опитування по ринку нерухомості в Україні: грошей стає менше, покупці торгуються більше

Експертне опитування по ринку нерухомості в Україні проводилося компанією Pro-Consulting в листопаді 2020 року. Аналіз результатів опитування дозволив вивчити основні тенденції, характерні для ринків комерційної і житлової нерухомості Києва та інших великих міст України, починаючи з 2019 року. Розглянута цінова політика операторів нерухомості в залежності від площі об'єктів; виявлено чинники, що впливають на їх ліквідність; зроблені прогнози подальшого розвитку ринку нерухомості. Готовий аналіз експертного опитування по ринку нерухомості в Україні можна придбати на сайті компанії.

Рекомендуємо також почитати короткий аналіз ринку нерухомості

Моніторинг ринку нерухомості в Україні свідчить про зростання кількості транзакцій з купівлі-продажу житла в 2019 році на 4,5% в порівнянні з 2018-м. Всього в минулому році укладено 439 550 договорів по відчуженню прав власності на житлове нерухоме майно, з яких договори купівлі-продажу склали 66,9%, на другому місці договори дарування - 23%.

У секторі офісної нерухомості в Україні в першій половині 2020 року спостерігалося збільшення вакантності в порівнянні з таким же періодом 2019 року. Це пов'язано з переходом багатьох орендарів на віддалену роботу, при якій немає необхідності в оренді великих офісів. Ще одним трендом, пов'язаним з карантинними обмеженнями останнього часу, який з'явився є перегляд орендних ставок, оскільки підприємцям стало складніше їх оплачувати.

Рекомендуємо матеріал про ринок комерційної нерухомості - прочитайте

Аналіз експертного опитування в сегменті нерухомості в Україні показує наявність наступних факторів, що впливають на можливий розмір торгу при купівлі житла у великих містах країни:

  1. Терміновість продажу - основний фактор торгу. У разі високої терміновості і додаткових пропозицій з боку покупця можливий торг до 20-30% від початкової ціни.
  2. Розташування об'єкту торгу - центр міста, околиця або заміська нерухомість. Велика можливість для торгу є при купівлі об'єкта з низькою ліквідністю.
  3. Клас будинку або житлового комплексу - преміум або економ. Звичайно чим вище вартість об'єкта, тим ширший простір для торгу.

Ознайомтеся зі структурами реалізованих маркетингових досліджень в каталозі готових проектів - перейдіть за посиланням

У сегменті комерційної нерухомості ключовим фактором впливу на розмір торгу є прогнозований термін окупності інвестицій. Другим за значимістю фактором виступає локація об'єкта і його конфігурація. Так, наприклад, якщо вхід в приміщення розташований з торця будівлі або проходить через під'їзд, розмір торгу збільшується приблизно на 5%.

За результатами аналізу експертного опитування по ринку нерухомості в Україні виділено такі тенденції, характерні для сегмента заміської нерухомості:

  1. Зростання попиту на одноповерхові будинки економ класу. У першому півріччі 2020 року операції з придбання таких будинків склали близько половини від загальної кількості введеного в експлуатацію житла по нашій країні, тоді як в 2016 році їх частка була 6%, а в 2018-му вона зросла вже до 19,5%. Дана тенденція свідчить про бажання значної кількості покупців заощадити як на самій покупці, таки і на майбутніх комунальних платежах.

Ознайомтеся з можливість отримати повної аналітику і прогнози вашого ринку

  1. Переважання попиту на оренду будинків над їх покупкою. В очікуванні поглиблення економічної кризи багато потенційних покупців не готові витрачати великі суми на покупку нерухомості, вважаючи за краще орендувати її на період карантину.
  2. Збільшення середнього часу, необхідного для продажу будинку. В 2019 - 1 півріччі 2020 року все ще пропонувалися будинку з терміном експозиції в кілька років. У 2015-му заміська нерухомість продавалася максимум за півроку, а в 2017-му - до року.

Про інші результати аналізу експертного опитування по ринку нерухомості в Україні читайте в готовому матеріалі, розміщеному в онлайн магазині Pro-Consulting.

Якщо у вас є ще пара хвилин, почитайте про ринок модульних будівель в Україні

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами