Гроші з віджиму: наявність великих обсягів дешевої сировини робить рентабельним виробництво нішевих рослинних масел
5173

Гроші з віджиму: наявність великих обсягів дешевої сировини робить рентабельним виробництво нішевих рослинних масел

Коли ми говоримо про рослинні олії, то в більшості випадків маємо на увазі, що зроблені вони з соняшнику. Це й не дивно, так як Україна - світовий лідер з виробництва соняшникової олії з часткою на міжнародному ринку в 56%. Значно в менших обсягах випускається соєве і рапсове масла, що займають друге і третє місця.

Про ринок соняшникової олії Україна

Разом з тим, в Україні добре ростуть і інші олійні культури, продукція з яких також користується попитом на світовому ринку. Це, наприклад, гірчиця, льон, гарбуз. Цінне масло можна отримувати з плодів волоського горіха. Перевагою для нечисленних виробників таких нішевих масел, є низька конкуренція в даному сегменті в Україні. Зібрані на нашій території горіхи або гарбузове насіння в основному спрямовуються для переробки на заводи інших країн.
В останні роки в Україні зріс збір і такої цінної олійної культури, як льон. Крім того, що з нього можна отримувати гарне масло, льон не виснажує грунт. Навпаки, він використовується в сільському господарстві в якості попередника для багатьох культур. Висока посухостійкість олійного льону дозволяє його ефективно вирощувати в південних регіонах. Не дарма основними областями лляних посівів є Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська та Херсонська. Загальне потепління клімату сприяє поширенню ареалу вирощування льону і на більш північні широти. Льон вже вийшов в Україні на п'яте місце по збору серед олійних після соняшнику, сої, ріпаку та гірчиці.


Валовий збір льону олійного в Україні за 2006-2016 рр., тис. т.
 

Джерело: Державна служба статистики України


Невеликий випуск нішевих видів масла в Україні пояснюється декількома причинами. Перш за все, це використання методу холодного віджиму, який сприяє кращому збереженню в продукті корисних речовин, але для його здійснення необхідне спеціальне обладнання. Тобто, підприємствам, що виробляють соняшникову олію шляхом гарячого віджиму або екстракції, потрібно закуповувати додаткові виробничі лінії. А це, при налагодженому збуті соняшникової олії, не завжди доцільно робити. Справа в тому, що на олії з льону, гірчиці, горіхів, гарбуза попит на внутрішньому ринку поки невеликий. Їх собівартість виробництва вище, ніж у соняшникової, так як вихід олії значно нижче (близько 30%). Тому висока ціна продажу не дозволяє українцям купувати багато такого масла, незважаючи на його підвищену корисність.

Ринок соняшникової олії і фосфатидного концентрату з соняшникової олії

Безсумнівно, в результаті підвищення рівня життя в нашій країні і поширенню ідей здорового харчування споживання альтернативних масел буде рости. Поки ж їх виробникам необхідно орієнтуватися в основному на зовнішній ринок. Збільшення врожаїв нішевих олійних культур і перешкоджання їх вивезення за кордон шляхом високих експортних мит, сприяє низькій вартості даної сировини. Таким чином, виробництво в Україні невластивих для нашої країни масел є високорентабельним і дозволяє налагодити його поставки за конкурентними цінами.

Бізнес-план виробництва рослинного масла з волоського горіха, насіння льону, гірчиці і гарбуза

Створити таке підприємство допоможе розроблений аналітиками Pro-Consulting бізнес-план. Він передбачає переробку на олію плодів волоського горіха, льону, гарбуза і гірчиці зі швидкістю 300 кг сировини на годину. При цьому буде застосовуватися технологія однократного холодного пресування, яка дозволить отримати високоякісний продукт зі збереженими цілющими властивостями рослин. Такі масла придатні для використання навіть як ліки. Вся продукція буде відправлятися на експорт.

Замовити бізнес-план

Для реалізації проекту будуть потрібні інвестиції в розмірі $ 1 млн за умови придбання імпортного обладнання. Розрахунки, проведені при розробці бізнес-плану даного маслозаводу, показують, що всі витрачені на проект кошти повернуться у вигляді прибутку протягом 4,4 років (52,29 міс.) З урахуванням дисконту. Рентабельність інвестицій на період реалізації бізнес-плану випуску рослинного масла складе 161%, тобто кожен вкладений долар принесе інвестору $ 1,61 чистого прибутку.

Маркетингове дослідження можна замовити тут

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 29.05.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами