Відновлення економіки України після кризи супроводжується підвищенням купівельної спроможності наших співвітчизників, і вони із задоволенням реалізують ці нові можливості, збільшуючи споживання - саме час для розширення бізнесу торгових компаній. Продажі зростають, а значить і зростає попит на логістичну інфраструктуру для їх обслуговування, ключовим елементом якої є складська нерухомість. Не випадково найбільшу частку в структурі комерційної нерухомості, закладеної будівельниками в 2018 році, становлять промислові будівлі і склади.
Однак, навіть такий безсумнівний пріоритет, що віддається складським приміщенням девелоперами, навряд чи повністю покриє потребу в них - про це свідчать результати аналізу ринку оренди складської та офісної нерухомості Києва, проведеного фахівцями консалтингової компанії Pro-Consulting.
У нас на сайті є готове дослідження ринку нерухомості в м Київ. 2020 р.
Згідно з даними маркетингового дослідження, вакантність складської площі в нашій країні на початку 2019 року сягнула гранично низького значення - 2,4%. І це не дивно, адже якщо в Польщі 13,2 млн м2 складів, в Німеччині - 19 млн м2, то в Україні цей показник становить всього 3 млн м2. Тому ринок складської нерухомості у нас має набагато більш нереалізований потенціал. Таким чином, за підсумками проведеного аналізу ринку оренди складської та офісної нерухомості були виявлені наступні тенденції, які будуть характерні для даного ринку в середньостроковій перспективі:
Вам буде цікаво почитати матеріал про результати аналізу ринку складської логістики в Україні
З урахуванням результатів проведеного маркетингового дослідження, можна зробити висновок про високу інвестиційну привабливість в Україні проектів на ринку складської та офісної нерухомості за умови продовження розвитку торговельної сфери та відсутність будь-яких форс-мажорних обставин в країні.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: