Аналіз ринку складської логістики в Україні: вільних місць все менше
6504

Аналіз ринку складської логістики в Україні: вільних місць все менше

У компанії Pro-Consulting проведено аналіз ринку складської логістики України, в результаті якого визначено його поточний обсяг, структура, виявлені основні тенденції розвитку. Дане маркетингове дослідження вже є на сайті Pro-Consulting в розділі готових аналізів ринків.

Зростання економіки України і підвищення купівельної спроможності її громадян стимулюють збільшення товарообігу всередині країни, а значить збільшують попит на логістичні послуги. У порівнянні з європейськими країнами, вітчизняний ринок складської логістики ще далекий від насичення, а значить, якщо не буде будь-яких форс-мажорних обставин, то він продовжить свій поступовий розвиток в середньостроковій перспективі.

Замовити маркетингове дослідження

Динаміка цього розвитку така, що оператори комерційної нерухомості не встигають вводити в дію нові складські комплекси. Ще в 2017 році обсяг чистого поглинання площ складів в Києві був на 3 тис. М2 більший, ніж їх пропозиція, тоді рівень вакантності скоротився до 5%. Тенденція продовжилася і в 2018 році, і в 2019-му, в результаті за підсумками першого півріччя 2019 року вакантність столичної складської нерухомості перебувала на рівні 1,9%. Схожі процеси спостерігаються і в інших великих логістичних центрах країни - Одесі, Дніпрі, Харкові, Львові. Через зростання попиту, оператори піднімають ціни на складські послуги. У слідстві чого їх доходи зростають - другому кварталі 2019 року дохід галузі складської логістики на 34,2% перевищив показник аналогічного періоду минулого року.

Інші готові дослідження ринків телекомунікації і транспорту ви можете на нашому сайті

Аналіз ринку складської логістики України показує, що в структурі попиту на складську нерухомість переважають ритейлові компанії - 64% від загального обсягу, на другому місці фармацевтика, на третьому - 3PL-оператори. Разом ці сектори займають 95% вітчизняного ринку складської логістики.

Якщо говорити про структуру реалізації за категоріями споживачів, то 92-96% наданих складських послуг припадає на підприємства.

У географічній структурі ринку складської логістики України в першому півріччі 2019 року лідирувала Одеська область з часткою 22,36%, на другому місці опинилася Дніпропетровська область - 12,31%, Київ і Київська область займали 12% і 7,36% відповідно.

Готові дослідження ринків України та світу

Виходячи з результатів дослідження ринку складської логістики можна прогнозувати подальше збільшення попиту на нього, що, в разі виникнення дефіциту вакантних площ, призведе до зростання цін і орендних ставок на складську нерухомість.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами