Бізнес-план створення підприємства з вирощування та первинної переробки льону: у кільватері моди на натуральне
4652

Бізнес-план створення підприємства з вирощування та первинної переробки льону: у кільватері моди на натуральне

Розроблений бізнес-план організації вирощування та первинної переробки льону дозволить реалізувати бізнес-ідею з виробництва сировини для натуральних волокон, що користуються все більшим попитом на світовому ринку.

В Україні є прекрасні можливості для вирощування льону, але використовуються вони далеко не в повній мірі. Сусідня маленька Білорусь експортує в 30 разів більше льоноволокна, ніж Україна. Сьогодні в нашій країні льон вирощується на площі в півтора рази менше, ніж в 2012 році.

Можливо, що така неувага до льону пов'язано з нестачею в Україні потужностей з переробки його волокна і випуску лляних тканин. Але це не повинно бентежити вітчизняних фермерів, так як, при наявності достатньої кількості місцевої сировини, в нашій країні відкриється приваблива бізнес-ніша зі створення переробних підприємств, тим більше що у нас досить швейних фабрик - споживачів натуральних тканин. По-друге, навіть при неможливості глибоко переробляти волокно на території України, його можна відправляти на експорт. Наприклад, Китай скуповує 70% світового виробництва льоноволокна, високий попит на нього і в Індії, і в Бельгії. Тому вирощена лляна сировина поки будемо продаватися за кордон, тим часом збираючи гроші для вертикального розвитку компанії, але це тема для окремого бізнес-плану.

Читати про вигідні бізнес-ідеї в АПК

Цим же проектом передбачено організацію вирощування льону на площі 100 гектарів. Оптимальним місцем розміщення господарства по ґрунтово-кліматичних умов є північні регіони України - Сумська, Чернігівська, Житомирська, Рівненська та Волинська області.

Для організації підприємства знадобляться кошти в сумі $ 437,2 тис., 38% яких підуть на закупівлю техніки, 16% - на будівництво будівель, 13% - на посівну кампанію і 8% - на адміністративні витрати. Решта грошей буде витрачена за менш ємними статтями.

Що таке бізнес-план, і кому він потрібен? - читати

З кожного гектара посівної площі створене агропідприємство буде отримувати сім тон лляної трести, а після переробки вони перетворяться в 850 кг довгого волокна, 1,1 тонну - короткого волокна, 1 тонну витряски і 4 тони костри. Всі ці продукти мають ринкову цінність і будуть продаватися. В результаті, рентабельність продажів даного льняного бізнесу складе 25,3%, що дозволить окупити всі інвестиції протягом двох з половиною років (31 місяць) з урахуванням прийнятої норми дисконту.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами