Прибуткові бізнес-ідеї в аграрному секторі: варто пошукати в нішах
6452

Прибуткові бізнес-ідеї в аграрному секторі: варто пошукати в нішах

При складанні бізнес-планів організації того чи іншого аграрного виробництва компанія Pro Capital Investment орієнтується на найперспективніші напрямки. Щоб їх знайти, аналітики компанії проводять регулярні дослідження світового і вітчизняного ринків продукції сільського господарства. Результатом цих дій стають готові проекти, використовуючи які, інвестори можуть в короткі терміни створити високорентабельне виробництво.

Дивитися каталог готових бізнес-планів (с/г та АПК)

Для прикладу можна взяти бізнес-план виробництва олій холодного віджиму. Як написала «Делова столиця», посилаючись на дані Pro Capital Investment, для організації підприємства з випуску олій з волоського горіха, насіння льону, гарбуза і гірчиці продуктивністю 300 кг сировини на годину буде потрібно один мільйон доларів США, а окупляться такі інвестиції протягом чотирьох з половиною років.

Дивитися шаблон бізнес-плану (олії)

Ще більший економічний ефект дасть побудова вертикально інтегрованої компанії, де будуть об'єднані вирощування сировини і його переробка. Сировиною можуть бути не тільки зазначені вище досить традиційні для України культури, а й поки досить екзотичні. Можна звернути увагу на амарант. Виявилося, що амарантова олія дуже корисна для організму і містить, зокрема, речовину сквален, яку раніше можна було отримати тільки з печінки акули. Світовий ринок цієї олії зростає в середньому на 12% в рік, і її обсяг уже досяг півмільярда доларів. За прогнозами, в 2020 році загальна площа під амарантом в Україні складе 20 тис. га, що не так вже й багато в масштабах країни, але якщо врахувати, що три роки тому ця культура вирощувалася всього на 250 га, то стає зрозуміло, що в нашій країні відбувається справжній амарантовий бум, і самі спритні інвестори вже знімають вершки з перспективного ринку.

Читати про бізнес-план підприємства по переробці амаранту

Разом з тим, високоприбуткові ніші можна відшукати не тільки в малопоширених в Україні культурах, адже існують ще й субніші. Наприклад, вітчизняних фермерів анітрохи не здивуєш соняшником. Наша країна - світовий лідер з випуску соняшникової олії. Однак такий різновид, як високоолеїновий соняшник займає всього 3% від загальної площі посівів. Олія цього соняшнику за складом близька до оливкової, але набагато дешевше останньої, і попит на неї в Євросоюзі значно випереджає пропозицію.

Читати про ринок соняшникової олії в Україні

Те ж саме стосується і іншого різновиду соняшнику - кондитерського. З нього не роблять олію, але, як випливає з назви, багаті білком і амінокислотами насіння придатні для виробництва спортивного харчування, халви, козинаків та інших кондитерських виробів. Зацікавлених у купівлі зерна кондитерського соняшнику можна легко знайти як в Європі, так і в Азії.

Загалом, якщо хтось думає, що в Україні щільно зайняті вже всі сільськогосподарські ніші, той сильно помиляється. З плином часу відкриваються нові можливості для заробітку, а бізнес-плани від Pro Capital Investment дозволяють зробити інвестування в них максимально ефективним.

Бізнес-план підприємства: поняття, структура, приклади - читати

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами