Вкладення грошей у борошномельне підприємство в усі часи вважалося дуже розумною інвестицією, недарма старовинна приказка говорить: «Грошей багато - млин заведи». Сучасний млин - це високотехнологічне підприємство, організувати яке без ретельно розробленого бізнес-плану непросто, але наші аналітики подумали над тим, як полегшити життя українським інвесторам, і підготували бізнес-план створення борошномельного підприємства з усіма розрахунками.
Розташувати таке підприємство найдоцільніше в регіоні, де найбільші валові збори зернових - це Хмельницька, Вінницька та Одеська області.
Читати про ринок зернових України
Виробничий комплекс нового підприємства включає борошномельню площею 240 м2, склад - 100 м2 і адміністративний корпус 50 м2. Найбільш ємна стаття витрат при реалізації проекту - придбання обладнання, на яке підуть 76% інвестиційних коштів. Будівельні роботи, покупка транспорту та інші витрати займуть 7%, 8% і 9% загального обсягу вкладень відповідно.
Створюваний завод зможе переробляти до 60 тон зерна на добу і щомісяця видавати таку продукцію:
Все зроблене буде продаватися на внутрішньому ринку і експортуватися в рівних частках за винятком висівок, які підуть тільки на український ринок. Згідно з розрахунками, зробленим в рамках бізнес-плану організації борошномельного підприємства, виручка від продажу борошна вищого сорту складе 74% від загального обсягу доходу виробничого комплексу, борошно першого сорту зробить 15-процентний внесок у загальну скарбничку, а частка висівок - 11%.
Читати огляд ринку здорових хлібобулочних виробів в Україні
Реалізація проекту організації борошномельного підприємства дозволить створити в Україні додаткові потужності з переробки зернових, і, замість експорту сировини, продавати за кордон продукцію більш високого переділу, створюючи нові робочі місця і отримуючи додатковий дохід.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: